Родзинкою фестивалю «На Синевир трембіти кличуть» стане кінний театр із Луганщини

30 серпня до села Синевирська Поляна, що на Міжгірщині, знову покличуть трембіти. На території національного природного парку «Синевир» відбудеться обласний фольклорно-туристичний фестиваль.
Спеціальним гостем свята стане Луганський обласний козачий кінний театр – таких колективів в Україні всього декілька. Театр спеціалізується на створенні та показі художньо-довершених вистав, які сприяють популяризації козацького кінного мистецтва та відродженню і збереженню національних традицій загалом. За свою понад 10-річну діяльність, театр здобув визнання як удома, так і закордоном – в Угорщині, Словаччині, Німеччині, Білорусі.

Завітає театр на особисте запрошення голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля.

Саме з видовищного показового виступу акторів-вершників із Луганщини о 12.00 розпочнеться фестиваль.

Далі відбудуться:
13.00 – театралізована хода до озера Синевир із відвідуванням сільських садиб у супроводі троїстих музик;
13.45 – переправа офіційної делегації через озеро до основного місця проведення свята;
14.00 – урочисте відкриття фестивалю;
14.30 – виступ фольклорних колективів області;
16.30. – виступ запрошених зірок естради – фіналіста всеукраїнського шоу “Голос країни” Івана Пилипця та народного артиста України Івана Поповича.

Мета фестивалю – пропагування закарпатських традицій і фольклору, а також презентація туристичних принад краю, зокрема, природної візитівки – озера Синевир, що є найбільшим озером Українських Карпат і, за присудом експертів з усієї країни, у 2008-му р. визнаний одним із “Сімох природних чудес України”.

Управління культури Закарпатської ОДА