Геннадій Москаль представив нового керівника Міжгірщини

Розпорядженням Президента України головою Міжгірської райдержадміністрації призначено Василя Худинця. Нового керівника активу району представив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

Економічна ситуація у високогірній Міжгірщині — одна з найскладніших по області. Промовистим підтвердженням цьому стали цифри, озвучені на представленні. Податкова база скорочується, на сьогодні в районі офіційно працевлаштовано всього 4,5 тисяч чоловік (минулого року було 5,1 тисяча, падіння складає 12 відсотків). У райавтодорі виникла тримісячна заборгованість із зарплати, а в медичній галузі без додаткового фінансування через місяць закінчаться медикаменти, а потім — і харчі для пацієнтів (загалом до кінця року на медичну галузь потрібно знайти мільйон гривень). Вакцини проти туберкульозу, сироватки від отрути та сказу немає, тому якщо людину вкусить гадюка, медики зможуть проводити тільки симптоматичне лікування.

— Фінансувати медицину можливо лише зі стабілізаційного фонду, — зазначив Г.Москаль. — Ми добиватимемося виділення коштів із Києва, однак на місці також необхідно працювати. Левова частка надходжень у місцеві бюджети — це прибутковий податок із громадян. Тому необхідно створювати нові робочі місця, залучати інвестиції. Паралельно з підготовкою до зими — це найголовніше завдання для нового керівництва. Найперспективнішим для Міжгірщини є туристична галузь. Наведу такий приклад. Коли я приїхав на Закарпаття в 2001 році й об’їжджав райони, в Жденієві (Воловеччина) була пустка. Зате зараз там купа туристичних об’єктів, а роботи стільки, що працівників доводиться везти з інших сіл та районів. Міжгірщина в плані перспективності туризму нічим не поступається Воловеччині, треба лише засукати рукави і взятися до роботи.

У другій половині наради Г.Москаль підняв тему декомунізації. Як з’ясувалося, в Міжгір’ї, Колочаві та В.Бистрому досі є вулиці на зразок Радянської, Колгоспної, Чкалова, Щорса і т.д. Керівник області закликав сільських і селищного голову не зволікати з їх перейменуванням і попросив увіковічнити в нових назвах вулиць загиблих на Донбасі учасників АТО.
Довідково: Василь Худинець народився 9 червня 1980 року. Одружений, має сина. У 2005 році закінчив Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова. До цього призначення з 2012 року – Колочавський сільський голова.

Джерело: прес-служба Закарпатської ОДА