На Виноградівщині планується будівництво великомасштабного інфраструктурного проекту
Про перспективи реалізації проекту «Зниження ризику епідеміології туберкульозу у прикордонних районах України», який включено до переліку великомасштабних інфраструктурних проектів в рамках Програми «Польща-Україна».
Мова йде про будівництво туберкульозної лікарні на 60 ліжок у Виноградівському районі та впровадження інноваційних методів моніторингу туберкульозу, профілактики та лікування. «Даний проект має стратегічне значення, завдяки якому будуть втілені сучасні ефективні методи лікування всіх форм туберкульозу. Планується впровадити нові моделі амбулаторного лікування, що дасть можливість оперативно виявляти та лікувати пацієнтів, значно знизити рівень захворювання у краї», – підкреслив заступник голови ОДА Михайло Рівіс.
Як зазначив заступник управлінням зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва ОДА Василь Цап, відповідно до листа Спільного технічного секретаріату програми прикордонного співробітництва (ППС) «Польща – Білорусь – Україна» 2007 – 2013 проект під назвою «Зниження ризику епідеміології туберкульозу у прикордонних районах України та Польщі шляхом будівництва туберкульозної лікарні на 60 ліжок у Виноградівському районі та впровадження інноваційних методів моніторингу туберкульозу, профілактики та лікування» включено до переліку зазначеної програми Європейського інструменту сусідства, як проектну пропозицію великомасштабного інфраструктурного проекту.
Загальний бюджет даного проекту складає 6,4 млн.євро, з яких 5,76 млн.євро – грант ЄС. Основний партнер – управління охорони здоров’я облдержадміністрації, партнери: Підкарпатський лікувальний центр м.Жешув (Польща), Гродненський обласний туберкульозний диспансер (Польща). Будівництво медзакладу на Виноградівщині заплановано розпочати у січні 2017 року та завершити за два роки.
Враховуючи те, що умовою участі у програмі є забезпечення співфінансування з боку партнерів у розмірі 10 %, вже сьогодні необхідно готувати пакет документів для успішної реалізації будівництва лікарні. Зазначалося, що документи на землю вже є, дозвіл на будівництво буде готовий у вересні 2016 року.
Відтак Михайло Рівіс доручив фінансистам включити у формування обласного бюджету на наступний рік відповідну суму та визначити джерела співфінасування по лінії основного партнера. Зокрема, обласний бюджет та Державний, які інвестиційний проект, що може реалізовуватись за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2017 році.
Прес-служба Закарпатської ОДА