Рада дозволила іноземцям служити у Збройних силах України

[Total: 0    Average: 0/5]

Верховна Рада дозволила іноземним громадянам та особам без громадянства проходити військову службу в лавах Збройних сил України.
За відповідний проект закону № 2389 “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України стосовно проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства” у другому читанні і в цілому проголосували 229 народних депутатів.

Відповідно до проекту закону, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу за контрактом у ЗСУ, озвучують та підписують зобов’язання. При виконанні обов’язків служби вони носять військову форму, їм довічно встановлюються військові звання.

“Проходження військової служби здійснюється… іноземцями та особами без громадянства – за контрактом на посадах рядового та сержантського і старшинського складу у Збройних Силах України… Громадяни, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу, є військовослужбовцями і мають статус військовослужбовця”, – сказано в документі.
Разом з тим законом визначається таке поняття як найманство. Відповідно до проекту закону, найманцем є особа, яка: спеціально завербована на місці або за кордоном для того, щоб брати участь у збройному конфлікті; фактично бере безпосередню участь у воєнних діях; бере участь у воєнних діях, керуючись, головним чином, бажанням одержати особисту вигоду, і якій дійсно було обіцяно стороною або за дорученням сторони, що перебуває в конфлікті, матеріальну винагороду, що істотно перевищує винагороду, яка обіцяна чи сплачується комбатантам такого ж рангу і функцій, які входять до особового складу збройних сил даної сторони.

“Вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання, а також використання найманців – караються позбавленням волі на строк від 3 до 8 років… Участь найманця у воєнних діях – карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років”, – роз’яснює закон.

http://gazeta.ua

Comments are closed.