Обласний організаційно-методичний центр культури відсвяткував 70-річчя

26 листопада урочистим зібранням, колоритним концертом та виставкою власних дослідницьких і мистецьких доробків Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури відзначив 70-річчя.

В обласному театрі ляльок зібрався повний зал: передусім, колектив центру культури – як сучасники, так і ветерани, про чий внесок у розвиток спільної справи мовилося з особливим теплом, а також численні гості – провідні представники культурної спільноти краю та колеги з інших областей.

“Таке широке культурне представництво зустрінеш далеко не на кожній, нехай і резонансній, події! Та це не дивно, адже важливість праці наших ювілярів важко переоцінити. Саме вони турботливо оберігають, плідно примножують і натхненно популяризують найбільший скарб краю – нашу нематеріальну спадщину, яка є промовистим виразником самобутності Закарпаття в Україні та за межами”, – переконаний начальник управління культури ОДА Юрій Глеба.

В свою чергу, заслужений працівник культури України Василь Габорець відзначив, що свою роботу працівники центру культури виконують не просто відповідально, а жертовно. “Не зважаючи на відсутність гідного матеріального заохочення, ці сподвижники культури не просто наполегливо трудяться упродовж робочого тижня, але й тоді, коли в інших вихідні – працівники культури все одно в роботі, заради якої жертвують власним відпочинком і нагодою провести час у родинному колі, тож інакше, ніж фанатами від культури, назвати їх не можу. За це їм низький уклін”.

З вітаннями на сцені побувало чимало гостей, колектив центру культури та його очільницю Ганну Дрогальчук нагородили почесною грамотою Міністерства культури України, окремих працівників – грамотами облдержадміністрації, облради, управління культури ОДА, відзнаками інших організацій. Ювіляри одержали чимало приємних подарунків, серед яких, зокрема, пісенні, музичні, танцювальні.

За 70-річну історію Закарпатський організаційно-методичний центр культури вивів у широкий світ десятки талановитих, закоханих у свою справу людей, для яких робота стала змістом, покликанням всього життя.

На базі ООМЦК були створені і донині працюють народна кіностудія “Едельвейс”, ансамбль народної пісні “Розмарія”, народний етнографічний музей. Центром культури започатковано низку фестивалів, оглядів-конкурсів та свят, серед яких фольклорні фестивалі “Коляди в Старому селі”, “На Синевир трембіти кличуть”, “Яворові гуслі”, “Дзвінкі перлини Верховини”, фестивалі хореографічного мистецтва ім.Й.Волощука, драматичного мистецтва ім.В.Майданного, стрілецької пісні “Красне Поле”, театрального мистецтва “Юні зірки Мельпомени”, художнього слова ім.І.Ірлявського та багато інших. Колектив видав сотні книг, збірників, до яких ввійшли найкращі зразки закарпатських народних пісень, обрядів, казок, звичаїв, пісні та обробки самодіяльних композиторів. Окрім того, вже протягом дванадцяти років культурно-мистецьке життя Закарпаття фахово висвітлюється у щоквартальному віснику Закарпатського ООМЦК “Культурологічні джерела”.

Управління культури Закарпатської ОДА

Comments are closed.