43 тисячі ялинок прикрашатимуть закарпатські оселі

[Total: 0    Average: 0/5]

Лісівники краю готові реалізувати закарпатцям 43 тисячі ялинок. Саме такий ліміт на їх заготівлю передбачений на підприємствах лісомисливського господарства області.

Як повідомив в.о. начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга заготівля новорічних ялинок проводитиметься на спеціально створених плантаціях. В усіх підприємствах облаштують торгові майданчики, де продаватимуть ялинки до свят. На кожному деревці буде відповідна «бірка» з відповідним кодом про її походження. Ціни на ялинки посадовець не назвав, пояснивши, що вони нині ще формуються. Водночас зазначив, що вартість дерев не надто різнитиметься від минулорічної, що складала 50 гривень за метр.

На особливому контролі лісової охорони – питання збереження в передноворічний період шпилькових насаджень від незаконних рубок. В краї сформують рейдові бригади з працівників державної лісової охорони, територіальних органів поліції, державної екологічної служби, представників місцевого самоврядування, громадських організацій.
– За одне незаконно зрубане в лісі хвойне деревце з діаметром пня до 10 см у грудні-січні розмір штрафу сягатиме 247 гривень. Відповідно з діаметром пнів 10-14 см – 436 гривень, діаметром 14-18 см – 1121 гривню, діаметром 18-22 см – 2300 гривень, – повідомив Валерій Мурга.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Comments are closed.