На Закарпатті цьогоріч очікують понад мільйон туристів

Закарпаття відвідало втричі більше туристів за перші три місяці року, ніж в цей час у 2015-му – понад 160 тисяч осіб.

Зросли в краї і суми туристичного збору. Протягом першого кварталу місцеві бюджети області зібрали більше 400 тисяч гривень цього податку, що на 67 відсотків більше, аніж минулоріч. Показники міста Ужгород не входять у цю статистику, тож є підстави стверджувати, що цифри не повні. Нині в краї успішно триває «травневий» сезон, проводиться багато фестивалів. Амбітна мета управління туризму та курортів Закарпатської ОДА – цьогоріч прийняти в області мільйон туристів. Те, що управління туризму та курортів увійшло до складу департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації сприятиме досягти цілі, – вважає його керівник Денис Ман. На цьому посадовець наголосив 10 травня під час зустрічі з журналістами, представляючи напрацювання управління та започатковані проекти.

«Серед найбільших проектів, які лобіює управління туризму, будівництво дороги “Тисовець-Славське-Боржава”, яке з’єднає Закарпаття та Львівщину і сприятиме збільшенню туристичного потоку між областями. А також прокладання нового шляху між двома районами краю – Тячівським та Міжгірським – між селами Німецька Мокра та Колочава. Ця коротка дорога позитивно вплине на розвиток місцевого туризму, – каже Денис Ман, – їх будівництво триває». Також, за його словами, найближчим часом фахівці формуватимуть нові та оновлять маркування існуючих туристичних маршрутів, адже гори та природа залишаються одними з основних інтересів серед туристів, які приїжджають на Закарпаття з інших областей та країн. Працюють в краї і над створенням єдиного туристичного бренду Закарпаття, збільшенням кількості покажчиків до основних туристичних об’єктів краю та відродженням вузькоколійок, як туристичної атракції.

«За сприяння управління туризму та курортів, в області створена Асоціація фахівців туристичного супроводу, аби рішення по роботі екскурсоводів приймалися в середовищі тих, хто цією справою займається. Один з наступних кроків – активізація та об’єднання власників готелів, зустріч з якими запланована вже на 26 травня», – поінформував Денис Ман.
Серед основних досягнень, за його словами, і схвалення обласної Програми розвитку туризму і курортів. Вона пройшла експертне та наукове обговорення і отримала стовідсоткове фінансування на 2016 рік задля активізації розвитку сфери туризму у сумі понад півтора мільйона гривень.

Прес-служба Закарпатської ОДА