На Закарпатті відновлюють лісові площі
Однією з природних стихій через яку гинуть лісові масиви є – вітровал.
Вітровал (по англ. Windfall) – це окремі дерева і деревостани, повалені з корінням вітром. Вітровал буває одиничний, коли в лісі вивалюються окремі дерева і масовий, коли швидкість вітру спостерігається понад 20-25 м/с, коли тиск вітру на крону дерева такий, що сили зчеплення коренів дерев з ґрунтом мало для їх утримання в вертикальному положенні.
До буревію зазвичай схильні: вітровальні породи, в першу чергу, ялина (через поверхневу кореневу систему), дерева, що ростуть на дрібних ґрунтах (коріння цих дерев не вдається втриматися в ґрунті й перешкоджати тиску вітру), стиглі та перестиглі насадження, дерева все життя знаходилися в насадженні, а в результаті вирубки, виявилися на «свободі» (до прикладу, лишені в якості насіннєвих дерев або насіннєвих куртин, вибіркові вирубки високої інтенсивності та тому подібне), а також дерева, ослаблені різними захворюваннями (до прикладу кореневою губкою та іншими захворюваннями).
Так ліси семи лісогосподарських підприємств Закарпатської області постраждали від стихії, що вирувала в області. Негода тривала недовго, однак від початку минулого тижня встигла наробити чималої шкоди. Страшної сили вітер виривав велетенські дерева з корінням, інші переламував ніби сірники. Після обстежень лісівники змогли оцінити, якої шкоди завдав вітровал насадженням.
У результаті природної стихії в державних підприємствах «Брустурянське ЛМГ», «Великобичківське ЛМГ», «Воловецьке ЛГ», «Довжанське ЛМГ», «Мокрянське ЛМГ», «Ужгородське ЛГ», «Хустське ЛДГ» було виявлено пошкоджень площею понад 1418, 6 га, що складає 117, 6 тисяч куб. м. Тож роботи з відновлення лісових площ, які постраждали від природної стихії на Закарпатті тривають.
За оперативними даними Закарпатського ОУЛМГ лісівниками, станом на 29 липня розроблено 11,000 тисяч куб. м. При ліквідації наслідків вітровалів у лісових угіддях силами лісівників буде очищено лісові угіддя від зламаних дерев, коріння, пнів, а на їх місці вже цієї осені будуть висаджені нові молоді деревцята.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ