23 серпня – цей день в історії України та світу

Найцікавіші факти і дні народження найбільш неординарних особистостей, які залишили свій слід в історії України і світу.

1305 – ідеолог і активний учасник боротьби за незалежність Шотландії Вільям Уоллес був страчений в Лондоні (на підставі фактів з його життя було знято відомий фільм “Хоробре серце” з Мелом Гібсоном в головній ролі).

1382 – вперше була застосована артилерія в Росії, трапилося це під час оборони Москви від татарського набігу хана Тохтамиша.

1552 – російський цар Іван Грозний зі своїми військами обложив Казань.

1793 – революційний уряд Франції оголосив загальну військову повинність, для захисту республіки.

1799 – в Санкт-Петербурзі заборонено носити бакенбарди.

1866 – Австрія та Пруссія уклали Празький мир: в результаті австрійці відмовилися від планів щодо об’єднання німецьких держав під своїм началом.

1921 – розпочалася битва при Сакарьї між грецькими та турецькими військами (була частиною війни за незалежність Туреччини).

1939 – СРСР та нацистська Німеччина уклали Договір про ненапад (увійшов в історію як пакт Молотова-Ріббентропа).

1942 – початок героїчної оборони Сталінграду (багато істориків виділяють цю битву як переломну у всій Другій світовій війні).

1948 – в Амстердамі (Нідерланди) створено Всесвітню Раду церков – міжнародна організація, що об’єднує близько 400 мільйонів християн з усього світу.

23 серпня народились:

1908 – французький прозаїк і драматург Артюр Адамов (доля його трагічна: довгий час пив, потім брав наркотики і врешті-решт пішов з життя, прийнявши смертельну дозу барбітуратів).

1912 – радянський зброяр Олексій Судаев (сконструював пістолет-кулемет ППС-43, багатьма дослідниками розглядається як краще автоматична зброя Другої світової війни).

1913 – у Копенгагені (Данія) відкрито пам’ятник Русалочці – героїні казки Ганса Христіана Андерсена.

1917 – вчений у галузі загальної механіки та прикладної математики Микита Миколайович Моїсеєв.

1931 – американський мікробіолог Хамілтон Сміт (лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицині 1978 за “відкриття рестрикційних ферментів та їх використання для вирішення проблем молекулярної генетики”).

1932 – український художник-мультиплікатор Давид Черкаський.

1933 – американський хімік Роберт Керл (“за відкриття фулеренів” отримав Нобелівську премію).

1953 – литовський політик Артурас Паулаускас (довгий час очолював Сейм Литовської Республіки, за переконаннями соціал-ліберали).

1968 – британський музикант і автор пісень Рінго Старр залишив культову групу “The Beatles”.

1978 – знаменитий баскетболіст клубу “Лос Анджелес Лейкерс” Кобі Брайант (відомий своєю надрезультативною грою).

http://www.parta.com.ua