В Ужгороді закордонні експерти проведуть «мозковий штурм»
3-4 листопада в Ужгороді заплановано провести 4-у Українську Академію інтегрованого розвитку міст, загальна тема якої сформульована так: «Інтегрований розвиток міст України – культура та культурна спадщина як мотор розвитку міста».
В Україні Академія проводиться з 2013 року. Це – дводенна конференція, яка кожного року проходить в іншому місті. Учасниками є представники міських адміністрацій, громадські організації, українські та закордонні експерти. Разом вони обговорюють актуальні виклики міського розвитку і розробляють концепції для міста, де відбувається конференція. Всі учасники працюють у невеликих робочих групах і беруть участь в подіумних дискусіях, повідомила zakarpatpost.net прес-служба Ужгородської міської ради.
У міській раді Ужгорода сьогодні під керівництвом першого заступника міського голови Ужгорода Іштвана Цапа провели робочу нараду з питань організації масштабного і представницького зібрання Академії в нашому місті. «Такого рівня заходу – за значимістю, концентрацією спеціалістів, представництвом із різних країн, міст нашої держави, – Закарпаття ще не знало. Для вирішення питань Ужгорода, збереження і розвитку нашого міста як культурного осередку проведення Академії дасть надзвичайно потужний поштовх. Ідеї, які виникнуть у процесі ознайомлення з нашим містом провідних фахівців урбаністичної розбудови, напрацювання груп, де буде проводитися «мозковий штурм», ми зможемо акумулювати і реалізовувати», – наголосив Іштван Юліусович.
Основною локацією, де проходитиме відкриття, працюватимуть робочі групи, відбуватимуться дискусійні панелі – обрали нещодавно відреставровану пам’ятку історії та архітектури «Совине гніздо». Очікуються гості з різних країн, представники уряду, народні депутати, крім концептів власне для Ужгорода, планується напрацювати і зміни до Закону України «Про охорону культурної спадщини».
Довідково.
Вперше Академія відбулася в рамках спільного українсько-німецького проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова”, що реалізовується Львівською міською радою та Німецьким товариством міжнародної співпраці (GIZ).
За три роки Академія зарекомендувала себе як один із найефективніших форматів для підтримки сталого розвитку міст в Україні. Вона створює підґрунтя для ефективного діалогу між українськими містами, Українською асоціацією міст, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, між фахівцями, представниками громадянського суспільства та міжнародними експертами.
Під час академії учасники працюють в малих групах, обговорюючи важливі аспекти розробки і реалізації інтегрованих концепцій (SWOT-аналіз, визначення цілей розвитку, залучення громадськості і важливих учасників, етапи реалізації). Результати академій, пропозиції й ідеї, висловлені під час обговорень, враховуватимуться під час розробки Інтегрованої концепції розвитку міста (мікрорайону).
Теми академій у 2013-2015 роках:
2013 у Львові – Привабливі громадські простори як імпульси для сталого розвитку занедбаних мікрорайонів;
2014 у Чернівцях – Інтегровані концепції міського розвитку – нові шляхи успішного розвитку міст в Україні;
2015 у Полтаві – Участь громади міста як складова успіху місцевого самоврядування