Працюючих пенсіонерів у Закарпатті стає все більше. За вихід на пенсію доплачуватимуть?

На жаль, життя в нашій державі не є настільки забезпеченим, аби люди поспішали розлучитися з роботою. Та й пенсійні виплати настільки крихітні, що вижити за них дуже проблематично. І це при загальному подорожчанні комунальних послуг, вартості ліків та продуктів. У той же час Пенсійний фонд зазнає дефіциту… Про що постійно заявляє влада. І хоч про реформування говориться багато, суттєвих покращень не відбувається.

Однак у проекті, який представив глава Мінсоцполітики Андрій Рева зазначено, що  в нашій державі можуть перейти до обліку страхового стажу при виході на пенсію з можливістю доплати за роки, яких бракує. Тобто, пенсійна система спиратиметься тільки на страховий стаж. Однак впровадити таке нововведення міністр запропонував аж із 1 січня 2021 року. Про це повідомляє сайт «Погляд».

“Тобто, підтверджений в нашій базі даних, стаж відстежується з 1 липня 2000 року. Для виходу на пенсію в 60 років у людини повинно бути 20 років страхового стажу: за період з 1 липня по 31 грудня 2020 року”, – розповів Рева.

І загальний стаж для чоловіків повинен складати 35 років, для жінок – 30 років.

“Якщо ж у людини не набирається страхового стажу в 20 років, але вона становить більш як 15 років, такий громадянин зможе вийти на пенсію в 63 роки. Якщо у нього менше 15 років страхового стажу – в 65 років”, – наголосив міністр.

Рева пояснив, як можна вийти на пенсію раніше – заплатити внески за роки, яких бракує.

“Скажімо 1 січня 2021 року у вас не вистачає 10 років страхового стажу. Значить, вам необхідно доплатити внески за 120 місяців і отримати свій страховий стаж. Припустимо, з січня 2017 року мінімальна заробітна плата зросла до 3200 гривень. Єдиний соціальний внесок – 22 відсотки буде складати 704 гривні на місяць… Вийде близько 84 тисяч. Заплати – і виходь на пенсію в 60 років”, – заявив міністр.

zakarpatpost.net