Прощена неділя: як правильно просити пробачення

Сьогодні Прощена неділя. За традицією, цей день є останнім перед початком найтривалішого пісного періоду, який називають Великим постом.

Більше 40 днів віруючим людям треба дотримуватися суворих обмежень у їжі та способі життя, згадуючи про земний подвиг Ісуса Христа. Священики нагадують, що головне завдання посту аж ніяк не в тому, щоб перестати їсти м’ясо. Треба очистити за цей період свою душу і тіло, що дуже важливо для кожного з нас.

Весь останній тиждень, що передує Великому посту, присвячений підготовці тіла і душі до непростих випробувань. Останній день Масляного тижня – Прощена неділя – має велике значення для правильного початку посту, тому не варто нехтувати цими віковими традиціями.

Просити прощення, а також прощати і відпускати від себе образи – вкрай важливі вміння, які дозволять легше пережити будь-які труднощі, пов’язані з початком Великого посту, пише tvoymalysh.com.ua.

Тому в Прощену неділю наші прародительки намагалися вибачитися перед усіма своїми близькими і друзями та самим у відповідь знайти сили для прощення. На думку психологів, невирішені конфлікти в родині й відносинах руйнують душевну гармонію, відновити яку настільки непросто.

Дуже важливо розуміти, що в момент, коли людина щиро просить пробачення, не варто починати її засуджувати. Вона визнає, що стала винуватцем неприємностей і, що дуже важливо, кається в цьому. Багатьом з нас складно попросити вибачення і зробити перший крок назустріч, тому треба цінувати силу людини, яка на це наважилася.

А традиційна відповідь «Бог простить» означає, що всі роблять помилки, тому не варто засуджувати один одного, приміряючи на себе роль Бога. Ми, люди, грішні й не нам вирішувати, хто вартий вибачення, а хто ні. В цьому і полягає суть християнського прощення.

Щиро попросіть вибачення і вибачте всіх кривдників!

zakarpatpost.net