Музей Августина Волошина з′явиться на Міжгірщині

 У рідному селі Августина Волошина – с. Келечин Міжгірського району – буде відкрито музей президента Карпатської України, передає zakarpatpost.net з посиланням на повідомлення з персонального сайту Геннадія Москаля.

Таке рішення приурочене до 143-ї річниці з дня народження Августина Волошина. Вже вчора, 17 березня, під час урочистостей у Келечині відкрили пам′ятний камінь на місці майбутнього музею. Масові заходи з нагоди дня народження А. Волошина за участі керівництва області, Міжгірщини, місцевих селян та громадськості району там проводилися вперше.

Однією з «родзинок» свята став 100-метровий національний прапор, розгорнутий школярами вздовж центральної вулиці села.

«Августин Волошин у 30-ті роки минулого століття став справжнім провідником закарпатського українства, відірваного від України й поділеного між іноземними державами. Карпатська Україна продемонструвала всьому світу бажання закарпатців жити в Українській державі. Наш обов’язок – не забути цей історичний подвиг. І ми намагаємося це робити. У 2002 році Августин Волошин з нашої ініціативи першим в Україні посмертно був удостоєний найвищого звання Героя України. Минулого року в рамках Закону про декомунізацію на честь діячів Карпатської України в області перейменовано 27 вулиць…», – заявляє Геннадій Москаль.

У ході святкування школі Келечина передали перші примірники книжки «Августин Волошин: два ювілеї», виданої днями за кошти обласного бюджету. Книжка містить унікальні документи з особистого архіву президента Карпатської України, знайденого випадково на горищі старого будинку в Ужгороді. Презентація видання відбудеться наступного тижня в обласному центрі.

 

zakarpatpost.net