Для закарпатців 1 травня – День пікніка, чи День весняно-польових робіт?
Після жвавого обговорення краянами законопроекту щодо відміни окремих вихідних, ми вирішили поцікавитись, як вони ставляться до 1 травня. Тим більше, що свято наближається…
Виявляється, що серед наших краян відношення до Міжнародного дня солідності різне. Більшість традиційно на свято займається городництвом – садить городину на присадибній ділянці, або їде на дачу.
«1 травня вже 10 років проводжу за містом. Маємо будиночок та трохи землі у одному з сіл району. Зранку з дітьми та дружиною сідаємо на електричку – і в дорогу. Після того, як грядки готові і квіти висаджено, печемо там же картоплю. Чим не відпочинок на свіжому повітрі? І корисно, і цікаво», – каже ужгородець Василь Кадар.
Утім, у декого зовсім інша позиція.
«Це свято відпочинку для роботи. Тому, переконаний, працювати 1 травня не годиться. Як правило, з друзями їдемо і ліс на пікнік. Були й теплі весни, коли цікаво проводили час на березі річки, навіть купалися», – запевняє інший містянин Олег Митрюк.
Когось же більше приваблюють мандрівки до інших куточків області.
«Щороку чекаю на травневі вихідні. У цей день відключаюся від усіх справ і разом з рідними їдемо вивчати Закарпаття. Побували вже в кожному районі, але непізнаних місцин все одно ще багато. Хочеться відвідати кожне село, обійти кожну гірську стежку, сфотографк=увати кожен потічок», – зізнається ще одна мешканка міста над Ужем Ярина Гомонай.
Цікаво, що Міжнародний кадровий портал hh.ua провів дослідження, під час якого вивчав, чим є для краян Першотравень.
Отже, згідно з опитуванням понад третина українців асоціюють свято 1 травня з пікніками, поїздками, вихідними у колі рідних та друзів. 27% респондентів проводять цей день за домашніми справами.Лише кожен восьмий респондент зауважує, що 1 травня – це передусім День міжнародної солідарності трудящих.
Водночас 11% респондентів не сприймають це свято взагалі, вважаючи його пережитком минулого, жодним чином не пов’язаниміз сучасними реаліями на ринку праці. 9% опитаних запланували провести початок травня на городах, займаючись польовими роботами. Зовсім незначна частина респондентівпроводять Першотравень за кордоном.
Хоча ставлення до святкування 1 травня неоднозначне, більшість українців не бажають відміни вихідних у цей день. Для них травневі свята асоціюються з активним відпочинком, гарним настроєм та настанням теплої сонячної погоди. Кожен шостий респондент висловив свою байдужість щодо цього питання. А ось 13% українців хочуть мати можливість працювати у звичайному режимі та не відробляти, за необхідністю, святкові дні по суботах.
У будь-якому разі, бажаємо краянам у цей день гарної погоди і приємного проведення часу.