Як батько-нардеп витягнув сина з тюрми. Нові подробиці справи Шуфрича
Виявляється, в Україні така гуманна судова система, що батько може спокійно взяти на поруки сина, який на авто збив людину. Але для цього потрібно бути народним депутатом Шуфричем – мати зв’язки, гроші та вплив.
Уже ні для кого не таємниця, що в Україні ніколи, ні за яких обставин не карають винних у ДТП (навіть зі смертельним фіналом). Якщо ті мають гроші та відповідні зв’язки.
Максимум, що загрожує таким «обраним» – це позбавлення водійських прав. А від суддів чи родини завжди можна відкупитися грошима, пише Погляд.
Нещодавно у ДТП потрапив син відомого скандального депутата від «Опоблоку» Нестора Шуфрича. На орендованому «Бентлі» він на пішохідному переході збив чоловіка. 31-річного потерпілого одразу доправили до лікарні з численними травмами. Він і досі перебуває у реанімації і за його життя борються лікарі.
Якби за кермом автомобіля був звичайний українець, то його доля була б вирішена дуже просто – тримання під вартою. Бо на багатотисячну заставу у його родини не вистачило б коштів.
Інша справа, коли людину збив син нардепа. В цьому разі ніхто б і не подумав запроторити мажора до буцегарні. У кращому випадку навіть попросили вибачення перед такою «шанованою» людиною за спричинені незручності.
Якщо у прокуратурі вимагали для винуватця ДТП цілодобового домашнього арешту (!?), то суд вирішив, що обмежувати пересування синові нардепа не гоже.
Шевченківський суд Києва став на бік захисту підозрюваного та задовольнив його клопотання про особисті поруки.
А поручителем виступив… його батько – нардеп Шуфрич-старший. Мотиви такого рішення судді взагалі здивували притомних людей – мовляв, він має «авторитет та повагу у суспільстві, і тому його син може бути переданий йому на особисті поруки».
На жаль, суддя не уточнила, яка саме частина суспільства Шуфрича-старшого «авторитетно поважає». Напевно, йдеться про якусь альтернативну Україну, де колишні перефарбовані «регіонали» не обкрадали цю державу, а їхній ватажок ніколи не розстрілював на майдані людей та не просив сусідів ввести війська.
Експерти кажуть, що брати на поруки і справді можуть народні депутати, але ніколи цього не зможе зробити звичайний батько, чийого сина взяла в оборот вітчизняна Феміда
Інакше малоймовірно, що українське суспільство, яке три роки протистоїть агресії Москви, долає наслідки керування «регіоналів», може «поважати» вихідців з цієї політсили.
Експерти кажуть, що брати на поруки і справді можуть народні депутати, але ніколи цього не зможе зробити звичайний батько, чийого сина взяла в оборот вітчизняна Феміда.
Таке рішення – це фактично узаконена кастова градація українців. Бо то лише на папері ми усі нібито рівні у своїх правах та обов’язках. Але «обрані» – стоять поза законом, правом, мораллю чи навіть здоровим глуздом.
Водночас таке рішення – це взагалі вирок нашій судовій та правоохоронній системі загалом. І якщо з цього не будо зроблено правильного висновку (покарання винних), то може трапитися надзвичайно серйозний та жорстокий вибух.
«Сьогодні судді перетворилися на особливу касту, яка сама живе поза законом»
Олесь Задністровський