Анонс. Як однорукий закарпатський листоноша став світовою знаменитістю
На Перечинщині пишаються славним земляком Федором Фекетою, про якого розповідають навіть туристам.
Пам’ятник знаменитості відкрили в Перечині у 2004 році. Виготовлено його з бронзи, важить він 300 кг і має висоту 2м.
А от у рідному селі поштаря Тур’ї Ремети є барельєф, розміщений на стіні старовинної церкви, зведеної ще у ХVІІ столітті.
Більше того, професор, доктор історичних наук УжНУ Яків Штенберг, посилаючись на географічний словник Угорщини 1839 року у публікації «Листоноша на сільській печатці писав: «Тур’ї Ремети, можна сказати, мають світову славу серед філателістів і всіх тих, хто цікавиться історією пошти. Тут, на стіні церкви, – єдиний у світі пам’ятник листоноші, відтворений на конверті, випущеному Міністерством зв’язку СРСР. На чавунній меморіальній дошці листоноша у весь ріст у гуні. Посол Фекета пішки ходив за поштою в Ужгород. Щоб скоротити дорогу завдовжки 28 кілометрів, він ішов гірськими стежками… Вдячні односельці увічнили його пам’ять барельєфом».
І хоча як на ньому, так і в скульптурній композиції листоноша з обома руками, насправді однієї в нього не було.
Так, про нього досі шириться багато легенд, як він долав кілометри у дощ, сніг, мороз, ішов убрід водоймами, аби доставити землякам листи та періодику. Кажуть, що одягнений він був у гуню, плащ, на голові завжди мав капелюх, а в руці дерев’яну палицю.
На плечі в нього висіла торба з газетами.
Але чомусь досі мало хто звертає увагу на те, що Фекета був одноруким.
Продовження історії читайте у свіжому номері газети «НЕДІЛЯ».