Де в Європі йогурт найдорожчий?

Асоціація постачальників торговельних мереж вирішила промоніторити один з відомих йогуртів, а саме біфідойогурт питний фруктовий Danone Activia, на предмет того, що вказує виробник на своїй упаковці в складі інгредієнтів, та порівняти з ціною на продукт.

Про це повідомив директор Асоціїації Олексій Дорошенко.

“Різниця в ціні також складається з різниці в ПДВ на продукти. Так у Литві він найвищий у ЄС – 21%, Румунії – 19%, Угорщині – 18%, Естонії – 14%, Білорусі – 10% та Польщі – 5%. В Україні податок на додану вартість однаковий – 20%.
Щодо складу, то в Румунії вказано лише пастеризоване молоко, а в Угорщині обезжирене молоко. Виробник в Естонії вказує натуральне та сухе молоко, у Литві також натуральне та сухе молоко, а в Польщі натуральне молоко, молочний порошок та сухе молоко. Притому країни, які мають найвищу ціну на йогурт, мають у складі більше фруктів та соків.

На сайті українського виробника Danone Activia вказано, що він виробляється виключно з вітчизняного молока, але якого саме, можливо сухого, не вказано. Уже на самій упаковці є напис про те, що йогурт зроблений з нормалізованого молока. З однієї сторони це означає, що можливо молоку лише змінювали жирність, тобто підвищували, якщо сировина була менш жирною, або навпаки зменшували, якщо молоко було жирністю більше 2%. Але з іншого боку, це не дає впевненості в тому, що до складу не входить сухе молоко. Використання сухих інгредієнтів здешевлює продукт, але й робить його менш якісним. У результаті стає зрозуміло, що неможливо порівнювати продукти лише за їх ціною. Вони мають відмінності у складі”,- зазначив пан Олексій.

zakarpatpost.net