На Закарпатті зростає зарплатня. Хто працюватиме на будівництві?

Із початку року середня зарплата по країні виросла на 22%, а на Київщині всього на 18%. Наприклад, Закарпатська область продемонструвала 32% зростання доходів. Якщо все буде йти так, як йде, то житель Закарпаття в другій половині 2018 року буде заробляти більше, ніж житель Київської області, і тоді побачимо, хто буде працювати на будівництві.

>>> Вподобайте сторінку закарпатської газети «НЕДІЛЯ» у Facebook

Про це заявив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

За його словами, політика впливає на економіку, і гарним прикладом цього є ситуація в Київській області, де з початку 2017 року   за всіма показниками соціально-економічного розвитку відбувається спад.

“Де найбільше зростання цін на соціальні продукти харчування? На Київщині. А де темпи росту середньої заробітної плати одні з найнижчих у країні? Знову ж у столичному регіоні, – наголоств Дорошенко. –  Київська область є лідером в Україні зі зростання цін на соціальні продукти, за даними Держстату. 17% найменувань продуктів, таких як чорний та білий хліб, яловичина та сало, на Київщині з початку року зросли стрімкіше, ніж в інших регіонах.

Київська область завжди входила й продовжує входити до ТОП-3 регіонів із найвищою середньою заробітною платою. І практично завжди її рівень був вищим за середню заробітну плату в Україні, яка у вересні становила в Україні 7351грн. До трійки лідерів із найвищою зарплатою входять Київ, де отримують у середньому 11423грн., Донецька область – з 8068грн. та Київська – з 7274грн. Тобто у вересні її показник у Київській області став нижчим за середню зарплатню по Україні.

Із початку року середня зарплата по країні виросла на 22%, а на Київщині всього на 18%. Наприклад, Закарпатська область продемонструвала 32% зростання доходів. Якщо все буде йти так, як йде, то житель Закарпаття в другій половині 2018 року буде заробляти більше, ніж житель Київської області, і тоді побачимо, хто буде працювати на будівництві.

Заробітна плата – це відображення економічної активності бізнесу. Тому це могло статися або через міграцію бізнесу до інших регіонів, або через зниження інвестицій у столичний регіон порівняно з іншими, і в тому числі через зменшення іноземних інвестицій. Крім того, таке могло відбуватися за рахунок тінізації в умовах нестабільності або через збільшення частки видів діяльності з невеликою заробітною платою. В Україні найбільші заробітні плати в таких сферах, як логістика та перевезення, оптова та роздрібна торгівля, промисловість і, звісно, IT-сектор. Можна припустити, що їх доля в регіоні знизилась.

Не потрібно забувати, що Київська область є лідером з будівництва серед усіх інших регіонів країни, але заробітна плата в цій галузі становить всього 6724грн. І хоча за рейтингом регіонального індексу ділового клімату цього року регіон увійшов до десятки найкращих й навіть це вже не допомагає.
Слід зауважити, що заробітна плата повинна сплачуватись за містом ведення діяльності. Але місцевим органам влади потрібно слідкувати за цим, тому що бізнес досить часто це порушує. Приватному сектору хочеться сплачувати податки там, де він має добрі стосунки з місцевою владою і отримає від них захист.
Тому в нинішніх умовах всім слід зробити крок назад для розв’язання політичних конфліктів, якщо ми дійсно зацікавлені в розвитку області та покращенню умов життя в ній. Це буде мудрий крок, свідком якого стане старий сивий Дніпро. Якщо цього не станеться, то ми побачимо й подальшу деградацію Київщини”.

zakarpatpost.net