Які свята чекають незабаром на закарпатців? Гентеші вже точать ножі
Січень 2018го буде насичений святами, котрі допомагають зберегти різвдяні та новорічні традиції українського народу та традиції закарпатських роди.
>>> Вподобайте сторінку закарпатської газети «НЕДІЛЯ»
Про це повідомляє Управління туризму та курортів ДЕРТ Закарпатської ОДА.
Так, першим стане Міжнародний фестиваль-конкурс “Червене вино” у Мукачеві, що триватиме 9-14 січня. На захід з’їдуться приватні винороби. Впродовж фестивалю гостей розважатимуть відомі фольклорні гурти Закарпаття, колядницькі колективи та вертепи, естрадні гурти й ансамблі, відомі естрадні виконавці. Крім того, буде змога поласувати традиційними закарпатськими стравами.
А от 11 січня в Ужгороді розпочнеться Міжнародний гастрономічно-колядницький фестиваль “Василля”, в межах якого буде проведено конкурс колядницьких гуртів і вертепів, ярмарок вина, меду, сиру, фермерських продуктів. Проходитиме святкування до 14 січня.
Тоді ж, 11-14 січня, на території Закарпатського музею народної архітектури і побуту в Ужгороді відбуватиметься обласний фестиваль “Коляди в старому селі”, спрямований на збереження й відродження різдвяних традицій та звичаїв області.
Крім того, 13 січня у Перечині пройде різдвяний фестиваль “Перечинські колядки”. Програмою заходу передбачено виступи колективів художньої самодіяльності, розваги, забави, святкові колядки, представлення різдвяних страв.
А 27 січня у селі Геча Берегівського району на закарпатців чекає найскандальніший захід, проти якого щороку збирають підписи зоозахисники – фестиваль гентешів.
![](https://zakarpatpost.net/wp-content/uploads/2017/11/%D0%9D%D0%B5%D0%B4%D1%96%D0%BB%D1%8F-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B0.jpg)