В Ужгороді презентували спільну книгу Степана Біляка та Петра Матія – пісенник «Світу Божого принади»

У Закарпатській обласній бібліотеці імені Федора Потушняка відбулася чергова літературна подія – презентація пісенника «Світу Божого принади».
До книги увійшли поетичні твори знаменитого хірурга Степана Біляка, які завдяки Народному артисту України Петрові Матію стали піснями – співак написав музику на слова Степана Томашовича.

> Вподобайте сторінку закарпатської газети «НЕДІЛЯ»

Відкриваючи презентацію, Василь Густі, голова закарпатської організації Спілки письменників України зокрема зазначив: «Сьогодні маємо гарний привід для зустрічі – поговорити про книжку пісень із промовистою назвою, яка вписується у новорічно-різдвяні свята – чудовий пісенник «Світу Божого принади». Автор – відомий хірург, заслужений лікар України Степан Біляк. Знаю, що поштовхом до написання і видання цих творі стала книжка «У полоні щодення». Нині ж маємо ще одну творчу працю цього тандему», – сказав Василь Густі.

«Степан Біляк, як друг Спілки письменників, допомагав Петру Скунцю у випуску газети «Карпатська Україна», а коли настали тяжкі часи, Степан Томович взяв на себе цю нелегку роботу. Зараз, маючи і значний журналістський досвід, Степан Біляк продовжує ту добру традицію, коли медики беруть у руки перо літератора, письменника. Лікарі добре розуміють людину, добре розуміють людські душі. І зараз цей блискучий лікар уже має у своєму творчому поетичному доробку кілька книжок: «Проліски рвуться увись» 2014, «У полоні щодення» 2016, «Благословляю день і час» і зараз ми презентуємо чергову творчу працю – пісенник «Світу Божого принади», – додав Василь Густі.

Заслужений артист України Петро Матій, за Василя Густі, – теж давні друг закарпатських поетів, бо ретельно вивчає їхню творчість, відшуковуючи найбільш мелодичні твори, які потім його стараннями стають чудовими піснями, які знають і люблять слухачі.

«Я не є професійний композитор, я – професійний співак, однак я люблю знайти гарну книжку з гарними віршами і поставити їх на музику. Раніше я співав багато пісень українських композиторів, але зараз, на жаль, їх не так багато залишилось. Тому взявся за таку роботу і сам», – сказав Петро Матій. Найкращим подарунком і для автора віршів, і для усіх присутніх на презентації стало виконання музичних композицій: Петро Матій подарував шанувальникам кілька пісень – злободенних і промовистих, глибоких за змістом і таких, що чіпляють за душу кожного українця: «Земле моя рідна», «Не поїду на чужину», «Божий дар», «У кожного своя вершина» та інші. Пісні були підібрані по змісту нової книжки Степана Біляка. «Давайте будемо, брати, всі до своїх вершин іти», – дарував музичні рядки слухачам Петро Матій.

До авторів книги також звернулися їхні численні шанувальники, подарували квіти та слова вдячності за творчість. Зокрема сім’я – Ольга та Сергій Пушкаренко ,- відгукуючись про нову книгу, відзначили неабияку її цінність для кожного читача і слухача. «Ми захоплюємося вашим тандемом. Це – блискуча робота. Мушу зазначити, що Степан Томович – така людина, котра, за що б не взялась, отримує результат на п’ять. Це стосується і роботи – всі знають, що Степан Біляк – блискучий хірург, – це стосується і творчості. Зараз Степан Томович має міцну опору – сина, котрий впевнено йде по стопах свого знаменитого батька, тому і має більше часу для творчості. А ми можемо тільки попросити, щоб цих чудових творчих праць було ще більше! Це – вражаюче», – наголосив Сергій Пушкаренко.

Аня СЕМЕНЮК

zakarpatpost.net