Знову обіцяють запустити аеропорт «Ужгород». Тепер – до осені 2018 року

Сьогодні в рамках робочої поїздки Закарпаття відвідав міністр інфраструктури Володимир Омелян, який побував у трьох містах області, аби визначити перспективи розвитку регіональних аеропортів, а також проінспектував стан доріг міжнародного та місцевого значення.

Він оглянув аеропорт «Ужгород».

Про це повідомила прес-служба Закарпатської обласної ради.

 

 

– Президент України поставив чітке завдання – до кінця 2018 року повноцінно запустити роботу аеропорту «Ужгород». Наразі Украерорух докладає максимум зусиль, аби летовище мало сучасне та безпечне обладнання. Аеропорт Ужгород має бути готовий до зимової навігації з осені 2018 року по зиму 2019 року. Сподіваємося, що тут працюватиме фахова команда аеропорту, від якої залежатиме якість авіасполучення, кількість маршрутів тощо. Ну і звичайно необхідна підтримка обласної влади, – зазначив Володимир Омелян, додавши: – Також ми розглядаємо можливість переконання як уряду, так і парламенту, щоб наступного року розпочати цільове фінансування нових злітних смуг в Україні. За нашим баченням, яке було нещодавно підтримано представниками чотирьох парламентських комітетів, це має бути мінімум 10 млрд грн. щороку протягом чотирьох років, аби ми змогли у найближчий час ввести в дію близько 20-ти злітних смуг по всій Україні. Щоб кожна область мала можливість забезпечити авіаційне сполучення як в середині України, так і на міжнародних напрямках. Тоді постане питання ще одного летовища на Закарпатті, це може бути або Хуст, або Мукачево. Але сьогодні ми спрямовуємо всі зусилля на відновлення регулярних рейсів між Київом та Ужгородом, та Ужгородом і Братиславою, а можливо ще з іншим містом, – наголосив він.

Відповідаючи на запитання журналістів про перспективу розбудови дорожньої інфраструктури краю, міністр наголосив, що найважливішим для регіону є ремонт траси Київ-Чоп: «Наразі ремонт дороги Київ-Чоп є пріоритетним для Закарпатської області. Цього року буде спрямовано понад 430 млн гривень на її відновлення. Також на виконання ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах місцевого значення та комунальної власності буде спрямовано фінансування обсягом 218,7 млн. грн. Крім того, Укравтодором погоджено відповідний перелік об’єктів в рамках митного експерименту на фактичну суму коштів, що наразі обліковується на рахунку Закарпатської ОДА, – 100 млн. грн. Тобто, цьогоріч ми маємо гарантованого фінансування у розмірі понад 840 млн гривень, що майже на третину більше, ніж минулого року», – підкреслив очільник Міністерства.

– Субвенція, в першу чергу, повинна піти на виконання ремонтних робіт за маршрутним принципом – поєднати якісним дорожнім полотном районні центри, – наголосив Володимир Омелян, додавши: – Цього року ми розпочнемо ремонтні роботи за угорські кредитні кошти, в квітні буде оголошено відповідний тендер. У рамках кредиту плануються збудувати об’їзну навколо міста Берегово, відремонтувати автошлях Дяково-Берегове-Мукачево».

Також пан Омелян підкреслив, що 2017 року в Закарпатській області  було проведено ремонтних робіт на суму 670 млн гривень: «Враховуючи, що Закарпатська область межує одразу з чотирма європейськими країнами, має стратегічне значення з точки зору міжнародних транспортних коридорів, а також враховуючи потребу області  у відновленні мостів, яких майже 400, то цього фінансування недостатньо. Ми запустили Дорожній фонд, успішно провели децентралізацію Укравтодору, зберегли митний експеримент на цей рік і будемо відстоювати, щоб на потреби області було спрямовано не менше 4 млрд гривень. Тоді і громадяни, і водії відчують значні зміни», – резюмував міністр.

zakarpatpost.net