Леви три роки годували родича, який потрапив у капкан

Зворушлива історія сталася в сімействі левів, які живуть в національному парку Мікумі в Танзанії. Дикі звірі повелися відносно родича, який потрапив у біду, краще, ніж деколи поводяться деякі люди.

Прайд три роки доглядав свого побратима, закутого в металевий “нашийник”. Пораненого лева туристи помітили ще в 2009 році: шию тварини стискала зашморг із залізних прутів, в яку молодий лев потрапив ще дитинчам, потрапивши в пастку браконьєрів, пише Сьогодні.

“Мисливці розставляють пастки на дрібних тварин, таких як антилопа импала. Швидше за все, цікавий левеня засунув туди голову і вирвався на свободу вже разом з дротяною петлею на шиї”, – розповів старший доглядач заповідника Вільям Мвакілема.

Згодом юний цар звірів став справжнім заручником своїх кайданів. З кожним роком дріт все глибше впивалася в шию лева, прирікаючи його на довгу і болісну смерть від задухи.

“Після першого ж сигналу про те, що наш вихованець потрапив в біду, ми робили спроби вистежити і звільнити його. Але територія нашого заповідника занадто велика, а характер у цих тварин дуже обережний, – розповідає Мвакілема. – Так що лев вижив тільки завдяки турботам своїх родичів”.

За словами працівників заповідника, всіх їх вразила поведінка диких звірів. Брати і сестри пораненої тварини підтримували його, приносячи йому їжу з полювання.

“Вони не вбили його, як зазвичай надходять зі слабкими самцями. Навпаки, леви не давали йому загинути весь цей час, поки люди були безсилі допомогти”, – додав доглядач.

Спільними зусиллями рейнджери і туристи змогли вистежити вмираючого лева лише в серпні 2012 року.

На місце відразу ж викликали ветеринарів, які на час приспали страждальця, щоб йому допомогти.

“Це була дуже небезпечна процедура. П’ять побратимів нашого пацієнта захищали свого родича, так що нам довелося відганяти їх на джипах. У підсумку нам вдалося зняти прути з його шиї. Пошкодження були настільки глибокими, що, чи не втруться ми, скоро було б уже пізно”, – повідомив Вільям Мвакілема.

Обробивши рани, люди залишили лева одужувати в колі його відданою сім’ї. Через кілька місяців після рятувальної операції недавнього бранця браконьєрської зашморгу знову помітили на просторах заповідника.

За словами доглядачів заповідника, лев уже майже повністю оговтався, на його шиї і голові нарешті почала зростати грива, а про страшні пораненнях тепер нагадують лише глибокі шрами.

zakarpatpost.net