Що трапилося на Закарпатті за день? Головні новини та події 6 жовтня
День на Закарпатті був багатим на події.
Сніг на горі Піп Іван випав ще 24 вересня.
З того часу він так і не розтанув.
Сьогодні Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост опублікував в соцмережі нові вражаючі фото зимової казки.
«Станом на 13:30, 06.10.2018 на г. Піп Іван Чорногірський ясно, вітер західний, 4 м/с, температура повітря +2°С», – повідомляється на сторінці спільноти.
Краєвиди просто фантастичні. Засніжені Карпати на вигляд уже зовсім зимові, хоча зараз лише початок жовтня.
Мешканець сусідньої області сім разів обкрадав церкву на Закарпатті. Приїжджав нібито набрати мінеральної води до санаторію
Останнім часом крадіжки із церков почастішали. Злодіям байдуже, звідки красти. Беруть там, де є, пише газета «Неділя Закарпатські новини».
Нещодавно в центрі уваги грабіжника опинилася каплиця на території санаторію «Гірська Тиса» у селі Кваси Рахівського району.
До храму чоловік ходив регулярно, наче на роботу. Щоправда, зовсім не молитися. Там він знайшов стабільне і надійне джерело заробітку – забирав гроші з церковної скриньки.
Як пізніше з’ясували правоохоронці, промишляв у закарпатському селі 47-річний мешканець Івано-Франківщини не випадково. Аби не потрапляти на гачок поліціянтів, об’єкт для заробітку він навмисне вибрав собі на території чужої області. На Рахівщині при цьому бував досить часто, адже кошти завжди швидко закінчувались, та й суми вдавалося прихопити звідти зовсім невеликі.
Наша землячка розповіла про ціни, сімейні цінності, хабарі та заощадливість не дуже заможних угорців, а також про те, як вони одягаються у стоках, але не економлять на їжі.
Угорщина славиться гарячими термальними басейнами та цікавою архітектурою. А ще там добре знайома закарпатцям кухня та багато сортів вина, пише газета «Неділя Закарпатські новини».
Якщо для інших українців це загадкова країна із зовсім незрозумілою мовою, то наші земляки через те, що маємо з сусідами кілька століть спільної історії, почуваються там майже як удома.
Тож і не дивно, що багато хто з закарпатців не лише обзаводиться угорським паспортом, але й виїжджає до Угорщини на заробітки, а то й на постійне місце проживання.
Учора відбулася презентація нового кліпу відомого українського співака із Закарпаття, заслуженого артиста України Івана Пилипця.
Робота «День Янгола» вийшла дуже емоційною та колоритною.
Кліп до пісні на слова Василя Кузана та музику самого Івана традиційно зроблено у закарпатському стилі.
Сезон осінніх грибів розпочався. В Ужгороді червоні продають по 70 гривень за купку. При цьому продавчиня не каже, де їх назбирала. Вона загадково посміхається і запевняє:
«У кожного грибника є вже свої улюблені місця. Тільки аматори та туристи повертаються додому з порожніми руками. Наша природа дуже щедра на дари лісів».
Поки що грибового буму в області немає, в ці дні хоч і прохолодно, але буз дощів, проте закарпатці збирають гриби у різних районах і сподіваються добре запастися на зиму унікальними дієтичними продуктами, що містять цілий комплекс корисних речовин, через що їх навіть називають лісовим м’ясом.
Угорщина почала діяти так, немов Закарпаття – її територія, заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар. Про це пише Європейська правда.
У коментарі DT.UA Боднар наголосив, що мова йде не тільки про видачу паспортів або запровадження посади “урядового вповноваженого, відповідального за розвиток Закарпатської області”.
“Якщо Україна не реагуватиме на такі дії Будапешта, то ця безкарність призведе до непередбачуваних наслідків. Наша мета – показати, що на регіон поширюється український суверенітет, який ми захищатимемо”, – наголосив заступник міністра.
Нагадаємо, у минулі тижні між Будапештом та Києвом розгорівся “паспортний скандал”. Причиною стало приховане відео із угорського консульства у Береговому, на якому громадянам України надавали угорське громадянство та закликали приховувати цей факт від української влади.
Деякі населені пункти мають доволі смішні назви. Такі є у всьому світі, маємо їх і ми.
Скажімо, в Мукачівському районі є село з населенням 1186 осіб, що займає площу 2,268 м2. Називається воно Лохово. Кілька років тому стояло питання про заміну назви, але місцеві мешканці цього не захотіли, та й під закон про декомунізацію назва не підпадає. До речі, в Росії є аж шість сіл із такою ж назвою, пише газета «Неділя Закарпатські новини».
Справа в тому, що раніше наш край входив до складу Австро-Угорщини. Тоді всі назви писалися латинню. І тоді були два села – Мале Логово і Велике Логово – Nagy Loho та Kіss Loho. Тобто літери «х» у назві не існувало. Згодом, уже за Чехословацького правління «г» трансформувалася у «х». Так і вийшло Лохово.
Щойно познайомившись, Людмила та Євген загубилися в горах на Закарпатті. І це – в тридцятиградусний мороз!
Рятувальники шукали їх три дні і вже не сподівалися знайти живими.
У гори вини вирушили через мвісяць після знайомства, аби поспілкуватися ближче.
Триває капітальний ремонт автодороги районного значення «Пилипець – Потік» у Міжгірському районі. Зараз автодорожня техніка вкладає суцільний асфальт, якого тут не було впродовж десятиліть. Про це йдеться на офіційному сайті Геннадія Москаля.
– Згідно з проектом, заплановано відремонтувати чотири кілометри дороги – майже до гірськолижних підйомників, – наголошує Геннадій Москаль. – Продовження цього напрямку – місцева дорога «Потік – Шипіт», яка веде до водоспаду Шипіт. Цю локацію відвідує багато тисяч туристів з усієї України й закордону, ось чому ми включили дорогу в перелік тих, що ремонтуються цього року.
Джерело фінансування робіт – Дорожній фонд.
В Ужгороді хлопець вистрибнув із вікна багатоповерхівки і загинув. У поліції інформацію підтвердили.
Це трапилося вчора на вулиці Льва Толстого, 46.
На місці події побували правоохоронці.
Яке стало відомо, хлопецеві було 20 років.
Журналісти поспілкувалися з хлопцем, котрий став свідком самогубства.
Чорногорський пошуково-рятувальний пост оприлюднив світлини справжньої зимової казки. У горах вже лежить півметровий сніг. А в Боздоському парку в Ужгороді, напевно, починається весна. Там цвітуть кущі дикої ожини.
При цьому цьогоріч ожина вже вродила і плодами багато хто ласував. Проте природа вимагає тепла і кущі почали знову квітнути.
Останнім часом у природі дійсно трапляються дивні речі.