Для чого закарпатки використовують любовну магію. Думка демоногола

[Total: 0    Average: 0/5]

На Закарпатті існують безліч забобонів і лайок. Крім того, чи не кожному відомо про місцевих босоркань, які, як кажуть, живуть переважно в селах і знають масу замовлянь, можуть як допомогти людині, так і нашкодити. Історичні джерела описують  закарпатську відьму Марію Рушковську, яку спалили ще в 1730 році біля першої в Ужгороді церкви, що була на території замку.

Отже, сьогоднішнім гостем прес-центру газети «Неділя Закарпатські новини» є людина, яка професійно знається на магії та закарпатських босорканях – етнограф, дослідник демонології  і народної магії Закарпаття Василь КОРОЛЬ.

Він розповів про найцікавіших міфічних істот, у яких вірили та навіть досі вірять наші земляки, лікувальну, любовну  та шкідницьку магію, замкову містику і  багато іншого.

Якось довелося чути вашу лекцію на тему любовної магії Закарпаття. Ви розповідали про страшні речі, від яких ставало моторошно. Чим є небезпечним цей вид магії?

Любовна магія користується досить великою популярністю в нашому краї. Про це можу заявити впевнено, оскільки спілкуюся з людьми, які займаються подібними речами, у народі їх називають ворожками. До них за послугами звертаються дівчата і жінки постійно. Таким чином вони хочуть покращити свою долю, знайти судженого, але перепробувавши різні традиційні варіанти, які не дали бажаного ефекту, вдаються до містичних. Різновидів як причарувати хлопця, чоловіка – дуже багато.  Та здебільшого це має психологічний ефект. Невпевнена в собі дівчина стає більш сміливою, діє більш рішуче. Хоча серед видів любовної магії існують навіть шкідницькі методи, коли людина займається сильним психологічним тиском, аби вплинути на іншого. Утім на любовну магію навіть сьогодні є неабиякий попит.

zakarpatpost.net

Comments are closed.