Українцям можуть дозволити подвійне громадянство: Клімкін назвав умови

Поки що українцям з подвійним громадянством загрожують санкції, але міністр закордонних справ Павло Клімкін впевнений, що в країні необхідно почати громадську дискусію про можливість бути громадянином декількох країн. Про це Клімкін заявив у Львові, передає “Європейська правда“.

“Зараз ми в Україні повинні почати громадську дискусію про можливість бути громадянином декількох країн, потрібно чесно це сказати. Однак ми не можемо навіть говорити про подвійне громадянство з Росією під час де-факто війни з нею. Ті, хто мають російські паспорти, нехай їх здають, всі інші – давайте розмовляти”, – сказав він.

За словами Клімкіна, для введення в Україні інституту подвійного громадянства потрібно дотриматися низки умов.

“Подвійне громадянство може бути тільки за чітких умов. Його не зможуть мати військові командири, воно не дає можливості обіймати певні посади”, – додав міністр.

Голова МЗС України нагадав, що подвійне громадянство практикують в деяких країнах Європи.

“А у нас його носії порушують законодавство, хоча це ще не означає, що вони – злочинці. В АТО загинули щонайменше 11 громадян Угорщини (жителів Закарпаття з подвійним громадянством. – Ред.)”, – зазначив Клімкін.

Зараз українське законодавство прямо забороняє подвійне громадянство для державних службовців. Міністр уже зазначав, що ця норма повинна залишатися в силі.