Розмови по стаціонарному телефону від сьогодні для закарпатців стануть дорожчими

В Україні з 1 листопада подорожчають телекомунікаційні послуги. Вартість стаціонарного телефонного зв’язку у середньому зросте на 17% у містах і 18,8% – у селах.

Нові тарифи затверджені рішенням Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації від 18 вересня 2018-го. Воно набирає чинності з 1 листопада 2018-го, йдеться на сайті Верховної Ради, пише gazeta.ua.

На першому етапі послуги подорожчають для населення. Зокрема, підвищиться місячна абонплата за користування телефоном із погодинною оплатою місцевих розмов. Для жителів міст тарифи у середньому зростуть на 17%, сіл — на 18,8%. Це додасть 3-7 грн до нинішнього тарифу.

Крім того, документом затверджено граничні тарифи на зазначені послуги на період із 1 січня 2019-го. Тоді відбудеться подорожчання для всіх категорій користувачів. Це дозволить зрівняти тарифи між категоріями абонентів у місті та селі. Таким чином, 2019-го послуги телефонного зв’язку подорожчають ще на 2-5 грн.

Оператори мають право знижувати граничні тарифи, але не нижче рівня собівартості відповідної послуги.

Востаннє Укртелеком підвищував тарифи на стаціонарний зв’язок 1 січня 2018-го. Для жителів міст і районних центрів вартість тарифу “Домашній базовий” зросла з 62 до 68 грн, для жителів сіл – із 54,57 до 63 грн.

zakarpatpost.net