Який закарпатський замок вивчений найслабше? Думка відомого археолога

Про це  у прес-центрі газети «Неділя Закарпатські новини» ми говорили з відомим закарпатським істориком, археологом та дослідником, кавалером ордену Марії Терезії Олександром ДЗЕМБАСОМ.

– Найслабше вивчений, скоріш за все, Хустський. Археологічні дослідження там практично не проводилися, тільки розвідки. Виноградівський теж погано вивчений.

Загалом усі вони зберігають ще дуже багато таємниць. Навіть Невицький, який я досліджував майже 20 років, приховує ще багато секретів.

Я навіть ділянки знаю такі, де перспективно проводити розкопки, але вони потребують певного фінансування. Це й було однією з тих причин, чому ми припинили роботи в середині замку, а перейшли на вивчення замкового рову.

До речі, ще 10 років тому цього рову не було. Це все зробили школярі й студенти. І саме за цю роботу нас найбільше критикували, але завдяки їй ми знайшли водогін, що є родзинкою замку.

Якщо б розкопки проводились трактором, ми б цього не виявили, усе б зруйнували і не з’ясували б хронологію. На жаль, до сьогодні в археологів все ще найкращим інструментом залишається лопата.

zakarpatpost.net