Чому спиваються закарпатські діти? Думка нарколога
Головний нарколог області Василь Кручаниця розповів, чому спиваються діти, чому більшість алкоголіків алкозалежними себе не вважають, а також зауважив, що результат зловживання спиртним – це деградація і смерть, пише газета «Неділя Закарпатські новини».
– Алкоголізм серед неповнолітніх. Особливо на релігійні свята дехто з дорослих щедро пригощає дітей. Яка в нас ситуація з підлітковим пияцтвом у області?
– Такі випадки, на жаль, є у нас. І вони непоодинокі. Діти потрапляють у дитячі відділення лікарень – Ужгородську дитячу клінічну міську або Закарпатську (Мукачівську) дитячу обласну лікарню у стані важкого алкогольного сп’яніння або з алкогольним отруєнням.
– За правилами продажу, реалізувати спиртне можна лише повнолітнім. Але цих норм не завжди дотримуються. Та й у закарпатців вдома може бути і домашнє вино, і самогон, тож діти можуть пробувати спиртне, навіть не купуючи його.
– Цікаво, що поняття алкоголь у нас дуже розмите. У жодній країні Європи, наприклад, немає стільки видів горілки, як в Україні, не кажучи вже про слабоалкогольні напої. Тож у сучасних підлітків перше знайомство з алкоголем відбувається значно раніше, ніж це було колись. 20-30 років тому такого вибору напоїв не було й близько.
Лонгери, ром-кола, енергетики, доступні для дітей, хоча це – алкогольні напої. Їх вільно продають підліткам і ніхто їм не каже, що в них міститься спирт. Отже, діти рано знайомляться зі станом сп’яніння і звикають до нього. А якщо вживати щодня ці лонгери, можна легко стати залежними, адже невдовзі захочеться більш сильних напоїв. Ніхто відразу не п’є горілку, всі починають зі слабшого. Звісно, залежність формується не за день-два, а протягом тривалого часу.
Враховуючи те, що в нашій державі алкоголь – це узаконений наркотик, який дозволено вживати, він потребує дотримання правил безпеки.