Закарпатський тиждень: війна за пам’ять, бійка за номери і очікування свята
Так сумно склалося, що після кількох тижнів переважно гарних новин Закарпаття накрило негативом. Якщо у попередніх оглядах доводилося констатувати збільшення «втрат» на фронті перед-епідеміологічному, то усі ці прикрощі виявилися лише квіточками на фоні подій останньої семиденки, пише газета «Неділя Закарпатські новини».
«Бляшаний» фронт
Згуртовані неодноразовими виступами за право отримати повномасштабні пільги для розмитнення вживаних у Європі авто, «пересічники» пішли повномасштабним наступом ще напередодні введення в дію закону, що вивів їх машини за межі законності на території України. Млява реакція правоохоронних структур на попередні «бешкетування» «бляхарів» поблизу державного кордону лише додала останнім запалу і сміливості. Після 25 листопада, коли нове законодавство вступило у дію, власники машин на європейській реєстрації перекрили практично усі кордони у Закарпатті, спричинивши справжній транскордонний колапс…
Спотворена пам’ять
В Ужгороді встановили монумент, який мав би позначати сум і пам’ять про голодомори в Україні, котрі штучно виморили до смерті мільйони людей. Ще до офіційного відкриття він став приводом для негативної реакції і бурхливих обговорень, адже явно візуально відмінний від проекту, який переміг у конкурсі. Та й місце встановлення – в історичному ареалі міста, запропонованому до внесення у список ЮНЕСКО, м’яко кажучи, викликало чимало запитань. Настільки, що петиція із вимогою перенести монумент, на який витрачено понад 2 мільйона гривень державних коштів, стрімко набирає підписів обурених громадян…
У Коритнянах, що на Ужгородщині, обікрали греко-католицький храм. Невідомі зламали двері і скриньки для пожертв. Службовий собака впіймав слід і повів в напрямку центральної вулиці… Жителів села, очевидців просять повідомити про скоєне. Зловмисників шукає поліція.
Досягнення тижня
Співуче Закарпаття
В Ужгороді презентували зібрання «Музичний фольклор ромів Закарпаття». Науково-популярне видання вперше зібрало матеріали про багату ромську музичну культуру нашого краю за останні сто років. У полі інформаційного негативу, пов’язаного із цією талановитою, і галасливою громадою, ця новина є справді втішною і корисною…
Майже спортивне Закарпаття
Футбол – це, звичайно, добре, але картопелька – краще. Схоже, саме так міркували люди, перекопуючи футбольне поле під город у селі Широке. Світлини з футбольним полем, яке перекопали спецтехнікою, оприлюднив у мережі Фейсбук користувач Зірко Закарпат: «Я все казав, що наші люди-самі газдузькі!) На фото розораний стадіон у Закарпатті», – йдеться в підписі до світлини.
Закарпаття – вже святкове
Першу святкову ялинку вже становили на Закарпатті – у місті Берегово! Про це повідомив на своїй сторінці у мережі Фейсбук міський голова Берегова Золтан Бабяк: «Потроху поринаємо у святкову атмосферу. На центральній площі міста вже встановили новорічну ялинку. Деревце висотою 9 метрів подарував містянам підприємець із села Велика Бакта Юрій Куценко, а з організацією доставки допоміг член виконкому Володимир Маргітич. Вже днями ялинку буде декоровано, адже у неділю, 2 грудня, буде запалено першу свічку Адвенту».
У сонмі прикрих новин останньої семиденки вишукувати позитив виявилося справою непростою. Але… вдячною. Погодьтеся, усе в нас є для того, аби бути щасливими: ми – талановиті, креативні і добросердні! Залишилося лише почекати бодай трохи удачі! І вона обов’язково нас знайде, або ми – її…
Віра МЕЛЬНИК, газета «Неділя Закарпатські новини», ексклюзивно для zakarpatpost.net