Після отримання Томосу на Закарпатті очікується активний перехід громад до Української православної церкви

На Закарпатті наразі є шість громад, що підтвердили бажання перейти з підпорядкування колишньої УПЦ МП під юрисдикцію єдиної помісної Церкви, більшість із них — в Ужгороді, але цей рух активізується з отриманням Томосу.

Про це владики ПЦУ повідомили Укрінформу під час спільної прес-конференції 22 грудня, в Ужгороді.

“Учора я підписав рішення парафії села Минай, яка виказала намір перейти з-під юрисдикції РПЦ до помісної Церкви, також інша громада перейшла до Закарпатської єпархії тоді ще УПЦ Київського Патріархату у 2015 році в селі Пилипець на Міжгірщині, — повідомив владика Закарпатської єпархії ПЦУ Варсонофій.

У свою чергу, владика Карпатської єпархії ПЦУ Віктор зазначив: ще до Собору 15 грудня про намір перейти до Карпатської єпархії ПЦУ виявили бажання дві парафії в місті Ужгород (мова про парафію ім. св. Кирила та Мефодія та парафію св. князя Володимира та Ольги). Такий самий намір висловила братія монастиря в селищі Чинадієво, додав владика Віктор.

Він уточнив, що наявна законодавча база (мова про “Закон про свободу віросповідання”) дозволяє уже вирішувати ці питання.

“Повинні зібратися збори громади і прийняти рішення про перехід від юрисдикції РПЦ до єдиної Помісної Церкви, роблять протокол, його засвідчує владика. Потім це рішення передається у відповідний відділ ОДА і таким чином після підтвердження цей перехід юридично завершується. Бажання громади здійснити перехід під іншу юрисдикцію не залежить від єпископа. За громадою переходить також усе майно, земля, храм, церковна утварь та фара (житло священника)”, — наголосив владика Карпатської єпархії ПЦУ.

zakarpatpost.net