Вифлеємський вогонь миру підняли на Говерлу

Акцію традиційно проводить українська скаутська організація “Пласт”.

Пластуни доправили Вифлеємський вогонь миру в українські Карпати. Спочатку вони побували на Говерлі, потім принесли лампаду на Буковель, щоби туристи запалили свої свічки, йдеться в сюжеті ТСН.

Вифлиємський вогонь до України вже традиційно привозять пластуни. Напередодні вони віднесли його на найвищу гору українських Карпат – Говерлу. Далі він потрапив на Буковель, де відпочивають туристи різних віросповідань з усього світу. “Ми нашою скаутською організацією “Пласт” намагаємось поширювати цей вогонь і на передову, і в госпіталі, і в церкви, і тим людям, які допомагають нашій організації. Місія особлива, місія поширювати хороші емоції, поширювати доброту”, – каже пластунка Роксоляна Сидорська.

Спочатку на Говерлу, потім на Буковель, аби туристи, незалежно від віросповідання, запалили від лампадки свої свічки. Завтра на курорті збираються святкувати католицьке Різдво, а колядки там почали співати вже сьогодні.

З рук в руки пластуни передають Вифлиємський вогонь народному депутату Олександру Шевченку. “Цей вогонь з Вифлиєму зв’язано з народженням Ісуса Христа. І враховуючи, що римо-католики та багато інших конфесій, просто люди відмічають Святвечір сьогодні, а завтра Різдво, то хочу привітати з цим величним святом. В єднанні ми переможемо будь-які труднощі”, – наголосив він.

Читайте також: Проти різноманітності, нас об’єднують Україна та віра в Христа: Порошенко привітав українців з Різдвом Проти різноманітності, нас об’єднують Україна та віра в Христа: Порошенко привітав українців з Різдвом Проти різноманітності, нас об’єднують Україна та віра в Христа: Порошенко привітав українців з Різдвом

До святкового дійства долучилися й туристи, котрі обіцяють поважати традиції інших людей і вітати їх зі святом, навіть якщо самі не святкують. “Ця свічка для нас – мов надія якась”, – зізнаються гості курорту з Молдови. Аби цей день залишився в пам’яті надовше, туристів навчають плести обереги, якими вже кілька століть католики прикрашають оселі на Різдво. Етнічні поляки, які спеціально приїхали на Буковель, розказати про свято та свої різдвяні традиції, котрі з нашими дуже схожі. “Ми також починаємо 24 числа зі служби Божої, потім вночі Святвечір. І 25-го вже приходить Месія, тобто Ісус Христос. Ми, поляки, які є в Україні, у нас на столі також є кутя”, – каже працівник Центру польської культури Соломія Плетеницька.

zakarpatpost.net