В Ужгороді народився унікальний малюк летючої собаки

В екзотаріумі ужгородського кафе “Акварум” можна побачити маля екзотичних нільських криланів, або по-іншому – єгипетських летючих собак.

Власне, з’явилося воно на світ ще на Новий рік, але через відвідувачів, що часом намагаються потурбувати цих симпатичних фруктоїдних африканських родичів наших кажанів, стукаючи по вітринному склу їхнього житла, власники вирішили повідомити про це лише через місяць, коли маля трохи підросте, пише Закарпаття онлайн.

Це вже друге криланятко, що народилося тут. Першого ж народженого на Закарпатті крилана відвідувачі “Акваріуму” мали можливість бачити ще у вересні. Наразі ж він практично не відрізняється від своїх старших родичів, хіба зовсім трішечки менший.

Таким чином, приплід з’явився вже в обох самичок нільських криланів, що живуть в ужгородському екзо-барі – Дусі і Масі.

Малюк, попри те, що вже відносно великий за розміром, досі тримається на грудях у мами – п’є молоко, спить і літає тільки разом з нею. Ненадовго залишати його висіти самостійно мама почне десь через тиждень.

Побачити маму-криланиху з малюком-криланчиком можна, як і завжди, у без проблем – вхід в екзотаріум “Акваріума”, який днями відзначив своє 20-річчя, завжди був вільний і безкоштовний для всіх бажаючих. Але видивитися маленьку летючу собачку на грудях у мами не так вже й легко – більшість часу вона дбайливо огортає дитинча крилами.

Єдине, у “Акваріумі” просять не турбувати тамтешніх криланів – не стукати по склу та не блимати спалахами фотокамер, що стресують цих нічних тварин. Бо, власне, ніч, а, значить, і період активності в “акваріумних” криланів наступає, насправді, з настанням нашого дня – від самого початку в екзотаріумі їм зумисне поміняли день з ніччю, щоби відвідувачі мали можливість бачити цих надзвичайно милих створінь активними – в польотах і за їжею.

А дорожити такою можливістю побачити незвичайне справді треба – криланів, а тим більше – у відкритому доступі, на Закарпатті, поза “Акваріумом”, немає. Похвалитися ними можуть далеко не всі зоопарки країни, немає їх і у великому зоопарку міста Ніредьгаза (Угорщина), куди люблять навідвідуватися закарпатці.

Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, цьогоріч в “Акваріумі” відбувся справжній бейбі-бум – з відкладених яєць вилупилися екзотичні м’якотілі черепашки-тріонікси та ящірки – пустельні австралійські бородаті агами та жителі дощових тропіків гекони-токі, а також відклала яйця і півтора місяці висиджувала своїх 20 малят понад триметрова тигрова пітониха Жужа.

Власне, перші “акваріумні” малята геконів-токі вже виросли і буквально днями переселилися в тераріум до велетенських тигрових пітонів. Однак помітити їх там, попри не такі вже й малі розміри – понад 20 см, не так вже й легко – токі вміють чудово маскуватися. І шукати їх варто не так на горизонтальних поверхнях, як на вертикальних, або й на стелі, по яких вони бігають  дуже швидко. Втім, так само швидко бігають токі і по вертикальній поверхні скла.

Довідка

Єгипетські летючі собаки або нільські крилани (лат. Rousettus aegyptiacus) – вид кажанів сімейства криланів. Сягають приблизно 17 см. Поширені від Єгипту і Аравійського півострова до півдня Туреччини і Кіпру.

Ці тварини живуть великими колоніями. Харчуються летючі собаки, при здебільшого незрілими плодами, пошкодженими комахами або грибами. У пошуках їжі крилани за ніч пролітають до 40 км. Улюблена їжа – це інжир, далі – апельсини, фініки, банани і молоде листя ріжкового дерева.

Сезон розмноження криланів триває в природі з червня по вересень. Період вагітності триває приблизно 115-120 днів. Самка, як правило, народжує одне дитинча на рік, але іноді народжується і двійня. Приблизно шість тижнів самка носить дитинча на собі, не відпускаючи його. Пізніше вона залишає його висіти одного на скельних виступах, але продовжує годувати.

Нільські крилани, як мешканці печер, на відміну від інших своїх родичів, що ночують на деревах, частково зберегли здатність до ехолокації. Це допомагає їм краще орієнтуватися у печерах.

zakarpatpost.net