Як працюється жінкам у патрульній поліції Закарпаття

Юрій Марценишин розповів, ким він хотів стати у дитинстві, чи вистачає на закарпатті патрульних і чому медичні заклади роблять п’яних водіїв «тверезими», а суд їх виправдовує…

Обкладинка свіжого номера газети «Неділя Закарпатські новини»

Продовжуємо розмову з начальником Управління патрульної поліції в Закарпатській області Юрієм МАРЦЕНИШИНИМ. Сьогодні у прес-центрі газети «Неділя Закарпатські новини» під час наших «Недільних бесід» ми говорили з ним про жінок-поліцейських, уроки людяності та «оленів» за кермом.

– У вас працюють багато жінок. Чи справляються вони з важкою чоловічою роботою? Чи нарікають на важкість? Чи були випадки, коли злочини розкривали саме жінки?

– Справді, однією з «фішок» патрульної поліції є те, що у нас вперше в Україні започатковано гендерну рівність щодо пропорцій відбору на службу дівчат, жінок.

За статистикою у нашому управлінні, якщо порівнювати з іншими управліннями патрульної поліції в Україні, – найбільший відсоток представниць прекрасної статі.

Крім того, маємо таких дівчат, які ламають стереотипи щодо того, що поліцейська робота – чоловіча. Можемо в приклад поставити дівчину, яка є командиром роти, у підпорядкуванні якої є 51 особа. Свою роботу вона виконує не гірше, ніж чоловіки. І її роту можна вважати однією з кращих у нашому управлінні. За підсумками 2018 року вони точно були кращими.

Позитивним у цьому є ще і те, що у багатьох випадках жінка може згладити  ситуацію, зробити деескалацію конфлікту. Бо чоловіки більш запальні, можуть різко зреагувати, а жінки більш стримані, більш толерантні, адекватніше налаштовують до себе як правопорушників, так і просто громадян.

Про це та багато-багато іншого читайте у свіжому номері газети «Неділя Закарпатські новини».

Купуйте свіжий номер газети «Неділя Закарпатські новини» у кіосках або передплачуйте на своїй пошті!

У продажу із 22 лютого.

zakarpatpost.net