Із чого платити? Борги закарпатців за газ фантастично зростають

Закарпатці боргують понад 1,5 млрд грн за житлово-комунальні послуги

https://zakarpatpost.net/wp-content/uploads/2019/03/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%96_%D0%9E%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_Vib.pngКому загрожують штрафи й відімкнення та як будуть нараховувати пеню за протермінування оплати йшлося в ефірі телепроекту «Тема дня» на Суспільному UA: ЗАКАРПАТТЯ із начальником управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Закарпатської ОДА Василем Романцем.

Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за ЖКП, пише zakarpattya.net.

«При несвоєчасній оплаті комунальних послуг, споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому у договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день протермінування. Наприклад, споживач боргує 1000 грн, то пеня складатиме 10 грн щодня, – зазначив в ефірі начальник управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Закарпатської ОДА Василь Романець. – Пеня не буде поширюватися на суму боргу, яка була станом на 1 травня. Гроші за прострочення не нараховуватимуться у двох випадках: коли є заборгованість держави населенню за пільги та субсидії та у разі невиплати заробітної плати працівникові, але це має бути документально підтверджено».

На кінець березня 2019 року, за інформацією Головного управління статистики у Закарпатській області, заборгованість закарпатців зі сплати за житлово-комунальні послуги складала 1,684 мільярда гривень. Найбільше боргують за природний газ – 1357,4 млн грн. 45,1 млн грн – утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. 85,2 млн грн – за централізоване постачання холодної води та водовідведення. 21,0 млн грн – несплата за вивезення побутових відходів. Постачання електроенергії – 173,8 млн. Найменше боргують за централізоване опалення та постачання гарячої води – 1,7 млн грн.

Голова ОСББ «Заньковецької 3» та «Заньковецької 7» Василь Антал висловив свою думку щодо законодавчих нововведень: «Боржників у нас небагато. У загальному – 15% із 342 квартир не сплачують своєчасно за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Запроваджувати цю пеню не будемо. Маємо право її не застосовувати. У нас оплата за 1 кв.м. складає більше 4 грн, квартири не є великими за площею, в середньому близько 30 кв. м. У цьому випадку пеня суттєво не збільшить суму можливих стягнень, а ускладнить ведення бухгалтерського обліку. Плюсів у нововведенні як для керівника ОСББ я не вбачаю».

В області, за словами начальника управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Закарпатської ОДА Василя Романця, діє 618 ОСББ в підпорядкуванні яких 688 багатоквартирних будинків та 94 ЖБК, окрім цього є й багатоповерхівки, які належать до БК або ж обслуговуються управительськими фірмами.