Погода у Закарпатті на сьогодні, 10 травня. Народні передбачення, повір’я

Сьогодні на Закарпатті буде прохолодно, дощитиме.

В Ужгороді та Мукачеві вночі буде +10, удень – +15.

Хмарна погода протримається увесь день. Уночі очікується сильний дощ. До ранку він повинен послабшати, але продовжуватиме йти весь день і припиниться лише ближче до вечора.

У Хусті – +9 уночі і  +14 удень. Хмарна погода протримається увесь день. Практично весь час йтиме дощ, який у другій половині дня повинен послабшати. Ближче до вечора він припиниться.

У Воловці – +6 уночі і  +11 удень. З ранку до самого вечора у Воловці небо буде вкрите хмарами. Дощ йтиме весь день, щоправда до вечора він стане слабшим.

У Сваляві – +7 уночі і  +12 удень. У Сваляві сонце в цей день буде рідко з’являтися з-за хмар. Нічний сильний дощ вранці йтиме слабше. Вдень він послабшає ще більше і до вечора закінчиться.

У Тячеві – нічна температура становитиме – +9, денна – +14.

У Тячеві сонце в цей день буде рідко з’являтися з-за хмар. Протягом усього дня очікується дощ. Він поступово стихатиме і ближе до вечора припиниться.

У Перечині – нічна температура становитиме – +10, денна – +15.

Протягом усього дня у Перечині буде триматися хмарна погода. Дощ йтиме вночі та вранці. Вдень він послабшає і до вечора закінчиться.

У Великому Березному – вночі – +8, удень – +14.

Протягом усього дня у Перечині буде триматися хмарна погода. Дощ йтиме вночі та вранці. Вдень він послабшає і до вечора закінчиться.

У Берегові та Виноградові – вночі – +9, удень – +16.

Сонце в цей день буде рідко з’являтися з-за хмар. Сильний дощ, який до ранку розгубить свою силу, після обіду стане ще слабшим і ближе до вечора зовсім закінчиться.

У Міжгір’ї – уночі  +5, вдень – +11. У Міжгір’ї протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Дощ, який йтиме майже весь день, до вечора поступово послабшає.

У Рахові – уночі +5, вдень – +9. У Рахові протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Увесь день йтиме дощ, який до вечора повинен послабшати.

10 травня відзначається день пам’яті апостола і священномученика Симеона, сродника Господнього. У народі цього святого називали Семен-ранопашець і казали: “Час орати, коли грім гримить, ліс у листя одягається, жайворонок заспівав, а водяні жабенята квакати починають”. Якщо у цей день спостерігається ясний схід сонця, то літо, ймовірно, вітряним буде.

Народні прикмети на 10 травня

  1. Грім прогримів до 10 травня, заспівали жайворонки, ліс у листя одягнувся, а жаби почали квакати в болотах – пора поле орати, адже в цьому випадку врожай буде багатим
  2. Якщо хмари швидко по небу біжать – значить, треба чекати досить тривалої негоди
  3. Йде сильний дощ 10 травня – прикмета до того, що вродить жито
  4. Листя берези 10 травня повністю розвернулися – пора садити картоплю
  5. Кричить сова – в найближчі дні похолодає
  6. Вранці трава суха – прикмета до того, що ввечері треба чекати дощу
  7. Увечері 10 травня в низинах з’явився туман – скоро погана погода закінчиться і настане потепління
  8. Вранці 10 травня ясно, а опівдні на небі з’явилися купчасті хмари, зникаючі до вечора – найближчим часом можливі заморозки

zakarpatpost.net