Закарпатець розповів, що якщо пити джерельну воду, вона буде давати енергію

Сьогодні проводиться багато дискусій щодо того, скільки потрібно випивати на добу води. Якого балансу дотримуватися? З цим питанням газета «Поради ЗДОРОВ’Я» звернулася до ужгородця Любомира ГЕЛЯСА, який займається оздоровчими практиками

Існують офіційні дані, які не я придумав – це 30 мл на кілограм ваги. Якщо людина важить 50 кг, їй треба випити 1,5 літра. Якщо п’єте каву, треба розуміти, що на 100 грамів кави вимивається 115 грамів води. Кава, чай – це діуретики, тобто чим більше ви їх вживаєте, тим частіше бігаєте до вбиральні. Не кажу про натуральний чай, який коштує не стільки, як у супермаркеті, а ціна починається від 300 гривень за 100 грамів.

Якщо ж ви випиваєте щось, що не є водою (фреші сюди не відносяться) або з’їдаєте суп, організм витрачає енергію на те, аби відділити умовно корисні речовини.

У холодну пору року важко змусити себе пити чисту воду, навіть тих 30 мілілітрів на кілограм ваги. Тому її можна трішки підігрівати, додавати в неї лимон. Якщо ж людина п’є менше денної норми, про здоров’я говорити взагалі немає сенсу. Особливо це стосується людей старшого віку, які страждають на серцево-судинні захворювання. У них густа кров. Вони купують таблетки для її розрідження. А чому кров густа? По-перше, бо йде зневоднення організму, по-друге, має значення якість самої води, бо переважно люди п’ють мертву воду. Це – в основному проблема жителів міста, хоча далеко не в усіх селах також є жива вода. Жива і мертва вода – це окрема тема, потрібно враховувати її структуру, пам’ять, рівень РН та багато інших чинників.

Якщо ми п’ємо воду, що народжена природою, яка витекла не з-під крана, а з-під землі, вона буде відновлювати організм, даватиме енергію. Коли її п’єш, хочеться менше їсти. Взагалі ми часто плутаємо відчуття спраги з відчуттям голоду, коли організм хоче пити, а ми його закидаємо їжею.

Крім того, якщо людина займається у спортзалі або її спекотно, добова норма води зростає. Чому влітку більше серцево-судинних захворювань, інсультів, запаморочень голови? Люди їдуть у маршрутці і втрачають свідомість. Чому? Через втрату вологи. Не треба ліків, походів до лікарів. Треба більше пити! Як казав Гіппократ? Якщо ви захворіли, ви мусите пити воду, практично два тижні нічого не їсти і нікому не заздрити, а якщо це вам не допомогло – ідіть до лікаря.

zakarpatpost.net