Погода у Закарпатті на сьогодні, 15 травня. Народні передбачення, повір’я

Сьогодні на Закарпатті нарешті буде хмарно, місцями – дощі і грози.

В Ужгороді та Мукачеві вночі буде +11, удень – +19.

З ранку до самого вечора  небо буде вкрите хмарами. Дрібний дощ йтиме вночі, але ще до приходу ранку закінчиться. У другій половині дня піде дощ із грозою, який не заспокоїться до пізнього вечора.

У Хусті – +9 уночі і  +20 удень. Весь день буде хмарним. Нічний дощ до ранку стихне. Удень очікується дощ із грозою, який йтиме до самого вечора.

У Воловці – +7 уночі і  +16 удень. З ранку до самого вечора у Воловці небо буде вкрите хмарами. Нічний дощ до ранку стихне. Удень очікується дощ із грозою, який йтиме до самого вечора.

У Сваляві – +9 уночі і  +18 удень. У Сваляві протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Нічний дрібний дощ до ранку стихне. Удень він піде знову з більшою силою. Ввечері йому на зміну прийде дощ із грозою.

У Тячеві – нічна температура становитиме – +10, денна – +20.

З ранку до самого вечора у Тячеві небо буде вкрите хмарами. Нічний дощ до ранку стихне. Удень очікується дощ із грозою, який йтиме до самого вечора.

У Перечині – нічна температура становитиме – +11, денна – +19.

Весь день у Перечині буде хмарним. Уночі очікується дрібний дощ. Вранці – без опадів. Удень та ввечері йтиме дощ із грозою.

У Великому Березному – вночі – +9, удень – +18.

У Великому Березному сонце в цей день буде рідко з’являтися з-за хмар. Вранці очікується дрібний дощ, удень він посилиться, а ближче до вечора йому на зміну прийде дощ із грозою.

У Берегові та Виноградові – вночі – +11, удень – +20.

Протягом усього дня погода буде похмурою. Уночі очікується дрібний дощ. Вранці – без опадів. Удень знову піде дрібний дощ, який ближче до вечора може посилитися.

У Міжгір’ї – уночі  +6, вдень – +17. У Міжгір’ї протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Нічний сильний дощ до ранку стихне. Удень та ввечері він йтиме знову, щоправда з меншою силою.

У Рахові – уночі +7, вдень – +17. У Рахові очікується похмура погода, вранці можливе невелике прояснення, але безхмарним небо буде недовго. Дощ йтиме вночі, але ще до приходу ранку закінчиться. У другій половині дня він відновиться, а ввечері йому на зміну прийде дощ із грозою.

15 травня відзначається день пам’яті князів Бориса і Гліба, Сіячів. У цей день починають співати солов’ї, тому його називають “Солов’їним”. Якщо соловей співав заливисто, значить “весна пішла на спад, а літо – на прибуток”. Якщо соловей заспівав на голі дерева, бути неврожаю плодів у садах.

Народні прикмети на 15 травня

 1. Якщо соловей весь день голосно співає, то це означає, що він проводжає весну, і пора зустрічати літо
 2. Ясний захід сонця в день Бориса і Гліба – літо буде теж ясним і без опадів
 3. Святого Бориса в народі називали баришником, бо народ відзначав це свято в надії отримати прибуток – бариш. Якщо купець в цей день успішно продає свій товар, то весь рік у нього гроші будуть водитися
 4. Теплий день – прикмета до того, що буде хліб темний
 5. Спостерігали за зозулею. Якщо вона сиділа ближче до верхівки дерева, то ярові посіви будуть високими. Якщо ж вона сидить ближче до землі, то ярові посіви будуть низькими, і на багатий врожай можна не розраховувати.
 6. Хто при співі солов’я сорочку скине, того блохи не покусають
 7. Соловей завжди перестає співати перед негодою
 8. Теплий день15 травня – буде небагатий урожай хліба
 9. Якщо зацвіла черемха і солов’ї заспівали, то можна очікувати похолодання двотижневого
 10. Птах співає на голі дерева – прикмета до того, що буде неврожай в саду
 11. Вода пішла на спад, і солов’їні трелі чути – пора починати посів

zakarpatpost.net