Закарпатка вбила сусіда, бо він хотів її зґвалтувати, завдавши йому 56 ударів палицею

[Total: 0    Average: 0/5]

Жінка переконувала, що хотіла лише звільнитись від нападника

Кажуть, що незваний гість гірше татарина. Але іноді і для самого гостя візити до знайомих без запрошення закінчуються дуже плачевно, пише газета «Неділя Закарпатські новини».

Справжньою трагедією обернувся нічний похід до сусідів для жителя Середнього Водяного, що на Рахівщині. Хильнувши зайвого, він навідався на подвір’я 30-річного односельця.

«П’яний почав ображати хазяїна та його дружину. Господар оселі спробував вгамувати нетверезого гостя, а про сам випадок повідомив на 102. Однак доки прибули правоохоронці, біди накоїла господиня. Не витримавши образ сусіда, розлючена 20-річна селянка вхопила дерев’яну палицю й стала гамселити нею свого кривдника. Від отриманих побоїв потерпілий помер у лікарні», – повідомили після тієї страшної події у поліції.

Більш детально про все, що відбувалося, йдеться у Єдиному державному реєстрі судових рішень:

«Відразу після опівночі, перебуваючи на території власного дворогосподарства, в ході словесної суперечки, що виникла на ґрунті неприязних відносин із сусідом, діючи умисно, з метою заподіяння йому тілесних ушкоджень, жінка завдала не менше 8 ударів дерев’яною палкою товщина якої становила 2,5 – 3,5 см та довжиною 1,5 м по голові, внаслідок чого потерпілий впав на землю. Продовжуючи свої злочинні дії, спрямовані на заподіяння тілесних ушкоджень, вона умисно та цілеспрямовано нанесла ще не менше 56 ударів дерев’яною палкою по різних частинах тіла потерпілого».

Смерть чоловіка настала внаслідок забою головного мозку. На його тілі також було виявлено масу синців та саден. У його крові знайдено сліди алкоголю, що підтверджує, що закарпатець був напідпитку.

Свою провину Марія визнала і на суді пояснила, що Івана (імені дійових осіб замінено) побила з метою самозахисту.

«26 червня після опівночі я закінчувала прати, коли на подвір’я прийшов сусід. Він був нетверезим, щось викрикував, ображав мене грубими словами, гримав у двері та випитував, де мій чоловік. Опісля схопив мене руками за одяг та повалив на землю. Захищаючись від нього, я вдарила його ногою у пах. А потім схопила дерев’яну палицю і вдарила його по голові, внаслідок чого з рота сусіда потекла кров, а сам Іван упав. Однак згодом він підвівся і знову повалив мене на землю,  при цьому порвав лосини. Він хотів мене зґвалтувати, але я не піддавалася. Знову схопила палицю і почала наносити нею удари по голові, а ногами – в пах. Він лежав на землі, а я його гамселила палкою. Скільки саме разів вдарила – не можу сказати. Очевидців інциденту не було. Отямившись, я почала кликати на допомогу. У цей час прийшов чоловік. Він викликав поліцію», – наголосила вона.

Хоч провину жінка і визнала, але стверджувала, що лише захищалася від насильницьких дій сусіда і наміру його вбивати не мала.

Мати Івана запевнила, що про все дізналася від поліцейських, які повідомили, що Іван у лікарні. Приїхавши туди, вона дізналася ще страшнішу звістку, що син помер.

«За життя син ніколи не приставав до сусідки, тому її пояснення про спробу зґвалтування вважаю надуманою», – наголосила жінка.

Вона також заявила цивільний позов на суму 20 тисяч гривень, що становить матеріальні витрати та 200 тисяч гривень, як моральну компенсацію за смерть сина.

Дмитро, чоловік Марії, запевняв суд, що Іван за життя багато років погрожував йому та дружині, з приводу чого він неодноразово звертався у поліцію, однак правоохоронці не вжили жодних заходів.

Поліцейський, що прибув на місце злочину, розповів, що Марія з чоловіком намагалися надати Івану допомогу. Іван лежав на землі, голова була вся закривавленою, а тіло – синім. Він був живим, але видавав нерозбірливі звуки. У той же час правоохоронець повідомив, що жінка нічого не казала про намагання сусіда її зґвалтувати.

Тож, на думку суду, слова Марії про замах на її зґвалтування є надуманими і спрямовані на уникнення відповідальності.

Цивільний позов матері Івана на 20 тисяч гривень, які вона просила як компенсацію за поховання сина, суд відхилив, оскільки вона не надала жодних доказів на його обґрунтування, а от позов на стягнення 200 тисяч гривень моральної шкоди частково задовольнив, стягнувши з Марії 100 тисяч гривень.

Саму ж Марію визнано винною в умисному нанесенні тяжких тілесних ушкоджень і засуджено до чотирьох років позбавлення волі.

Що ж насправді відбувалося між 20-річною молодицею  та Іваном тієї ночі, чому чоловік взагалі прийшов до сусідки, що саме її настільки розлютило, що вона в пориві гніву добила гостя палицею,  чому про деталі мовчить Дмитро, яку страшну таємницю він приховує…  досі залишається загадкою… А найгірше, що однієї людини вже немає серед живих, а інша – просто зламала собі долю… адже в Марії залишилися четверо неповнолітніх дітей, яким разом із батьком доведеться чекати її з в’язниці.

Марія УЖАНСЬКА, газета «Неділя Закарпатські новини», ексклюзивно для zakarpatpost.net

Comments are closed.