У закарпатському інтернаті виявлено порушення прав дітей. ВІДЕО

211 вихованців, серед них 42 на повному державному забезпеченні , перебувало у Берегівському ліцеї імені Есе Томаша на час проведення моніторингового візиту Представника Уповноваженого ВРУ з прав людини у Закарпатській області. В основному це діти з малозабезпечених, багатодітних, неповних сімей.

“Під час моніторингового відиту, на жаль,  нам не вдалося поспілкуватися з вихованціями закладу, адже вчителі їх терміново вивели на екскурсію, – зазначила нредставник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Закарпатській області Діана Швардак. – Інших відповідальних осіб на місці також не було”.

Натомість директор ліцею Віталій Яблонський вважає, що порушень в роботі закладу немає, а дітей нібито вивели на планову екскурсію.

У результаті огляду закладу моніторингова група виявила ряд порушень прав дітей. Зокрема, меблі та сантехніка – старі, ремонт давно не проводився, постільна білизна давно не оновлювалася та ряд інших порушень, що, на думку Діани Швардак, мають місце в закладі. Також у представника уповноваженого з прав людини виникли підозри щодо неефективності використання державних коштів. Звіт із зазначенням виявлених недоліків, а також рекомендаціями щодо їх усунення буде направлено голові Берегівської РДА та директору закладу.

Для отримання роз’яснень знімальна група «М-Студіо» подалася до Берегова. Секретар закладу одразу зателефонувала директору, щоб сповістити йому про наш приїзд. На що він відповів, що знаходиться в Ужгороді у справах. Хвилиною пізніше ми знову передзвонили йому і повідомили, що готові його дочекатися, щоб поспілкуватися, але Віталій Яблонський давати коментар не став.

zakarpatpost.net