У скільки обходиться літній відпочинок на Закарпатті. Куди поїхати?

Наближається сезон відпусток, і багато хто влітку планує поїхати на море. Тож де найкраще відпочити, як отримати при цьому лише позитивні враження та ще й вкластися в суму, яку планується витратити на поїздку? Саме це і з’ясовувала газета «Неділя Закарпатські новини».

Продовження.

Закарпаття

Для тих, хто не хоче на море, Закарпаття пропонує також дуже широкий спектр літніх розваг та приємного проведення часу. Вдома можна і просто поніжитись на березі гірської річки чи озера. І піти в ліс по гриби чи ягоди, і влаштувати пікнік на природі, і  попити мінеральної води.

Кому до снаги гори, можна здійснити сходження на одну з вершин. Тим більше що навіть найвища  гора України Говерла знаходиться на території області.

Крім того, у нас є багато санаторіїв, де можна чудово оздоровитись. Це – передусім Свалявський район та Шаян Хустського.  Але не тільки.

Для прикладу, доба перебування у оздоровниці «Сонячне Закарпаття» коштує від 440 гривень, у «Шаяні» – від 625 гривень, у «Карпатії» – від 1180 гривень, у «Поляні» – від 456 гривень.

Утім найбільшою популярністю користуються термальні джерела. Тут цінова політика також різна. Скажімо, у «Жайворонку», що в Берегові, година перебування обійдеться у 180 гривень, 2 години – у 200. У «Косино»(теж на Бергівщині) у ранковий час (із 9 до 11) 2 години – 200 гривень, вдень 3 години – 400 гривень. У Велятині «Теплі води» 150 гривень за годину. У всіх закладах існують знижки для дітей та на групові купання. У «Екотемлал» – 250 гривень за цілий день, на спортивній  базі «Закарпаття» (Берегово) – 130 гривень за годину.

Крім того, останнім часом надзвичайно популярними стали чани. Найкраще розвинений цей вид відпочинку на Перечинщині,  але чани є і в Ужгородському, Мукачівському, Хустському, Іршавському, Міжгірському, Рахівському, Воловецькому, Виноградівському, Великоберезнянському, Свалявському, Тячівському районах.  Ціни – від 250 до 920 гривень за годину. Замовити чан можна і з лікувальними травами, і з мінеральною водою, і з натуральним хвойним екстрактом, і з молоком, і з вином, і з лісовими ягодами і навіть із пелюстками троянд. Кажуть, що такі процедури не лише цілющі, але й омолоджуючі.

Що ще цікавить тих, хто планує цікаво провести час – це тварини. Не обов’язково дикі, часом навіть підійдуть і свійські, особливо для жителів міст. Хоч зоопарків у області немає, та разом з родиною можна відвідати багато всіляких екоферм і помилуватися найрізноманітнішими тваринами. Для прикладу, у «Долині вовків» на Міжгірщині живуть не лише кілька видів вовків, там є ще й оленi, косулi, понi, вiслюк та навiть тигри та леви. Є в області і кілька страусиних ферм (Хуст, Мукачево), є єдина в Україні ферма плямистих оленів у Ізі на Хустщині, є «Маленький рай» із буйволами, свинями-мангалицями, павичами, конями, косулями, вівцями та іншими тваринами у Горінчові (Хустський район), є реабілітаційний центр бурих ведмедів у Синевирі та інші.

Також у області активно розвивається кінний туризм. Для бажаючих багато господарств пропонують цікаві програми. Зокрема, поїздити верхи можна у туристичному комплексі «Воєводино», у фермерському господарстві «Золота підкова», на ранчо «Золота гора», у мисливській садибі «Шипіт», у санаторії «Квітка полонини».

Інша родзинка нашого краю – це водоспади. Їх у області також багато. Найвідомішим є Шипіт. Утім не менш цікавим і дуже гарним є й Воєводин (Перечинський район), Скакало (Мукачівський район), Ніреський (Хустський район), Труфанець (Рахівський район), Лумшорські водоспади (Перечинський район),  Вишоватський (Тячівський район) та інші.

Також варто відвідати перлину Карпат – озеро Синевир. Там просто унікальна природа і можна відпочити і тілом, і душею.

І, звичайно, яке Закарпаття без Ужгорода. У столиці області можна замовити дегустаційні тури і скуштувати найкращі вина, подивитись на міні-скульптури, побувати в замку, у музеї просто неба скансені, в ботанічному саду, покататися на дитячій залізниці та на диво-поїзді.

Отже, літо попереду, варіантів відпочинку маса. Головне – провести відпустку не на дивані перед телевізором, а активно. Тоді і враження, і заряд енергії, і хороший настрій надовго буде гарантовано.

Далі буде…

zakarpatpost.net