Що трапилося на Закарпатті за день? Головні новини та події 27 травня

День на Закарпатті був багатим на події.

Подія сталася на Тячівщині.

Через алкоголь у нашому краї трапляється найбільше злочинів, саме спиртне додає непотрібної хоробрості, підштовхує до протиправних непередбачуваних вчинків, пише газета «Неділя Закарпатські новини».

Тієї ночі близько 23 години троє молодиків, добряче хильнувши, уявили себе закарпатськими Робін Гудами.

Їм, напевно, здавалося, що вони герої і можуть робити все, що заманеться. Тож вони вирішили взяти в полон двох бранців.  Уся компанія була п’яною, між дорослими хлопцями були й неповнолітні. Між молодиками під час пиятики виник словесний конфлікт, тож четверо повстали проти двох і аби помститись, змусили хлопців лізти в багажник. Так вони поїхали до річки. Там вони зв’язали ноги своїх жертв електричним кабелем і відвели бранців до води, занурили їх у воду. Не маючи змоги самостійно ні пересуватись, ні втекти, ті змушені були терпіти наругу та знущання.

Таким чином вони знущалися з полонених  протягом двох годин. Одного з хлопців побили так, що в нього лікарі згодом діагностували струс мозку, зламаний ніс, травми ока, численні забої та синці.

«Тієї ночі ми сиділи на лавиці. Разом з нами сиділи ті двоє та пили спиртне. Раптом між нами почалася сварка. Усі були сильно п’яними. Тоді ми змусили їх залізти в багажник і відвезли їх на річку в с. Вільхівці. Там Максим  сказав їм вилізати, зв’язав Миколу (із етичних міркувань імена замінено) електричним кабелем. Після чого, погрожуючи їм, наказав зайти у воду. Микола впав біля берега, оскільки був занадто  п’яним, а Іван зайшов у річку. Вода йому була до колін. Степан з Василем та Максимом занурили його під воду. Потім ми змусили їх знову залізти в багажник автомобіля і відвезли назад в центр села Раково, де відпустили», – пояснив один із нападників.

Команда президента України Володимира Зеленського намагатиметься зупинити вирубку лісів на Закарпатті. Про це телеканалу “112 Україна” повідомив помічник президента Андрій Єрмак, який приїхав на Закарпаття разом із комісією для встановлення наслідків негоди.

“Безумовно ми знаємо про цю проблему, і команда президента Зеленського зробить усе необхідне для того, щоб ці жахливі дії з вирубки лісів на Закарпатті були зупинені. Усе, що для цього буде необхідно, буде зроблено”, – йдеться у повідомленні.

Єрмак додав, що завтра він доповість про ситуацію президентові.

Зазначається, що схожі інспекції будуть регулярними.

У спільноті Ужгород Медіа висловили припущення про те, хто стане новим губернатором Закарпаття. 

Чи достовірна ця інформація, стверджувати не будемо, але пропонуємо з нею ознайомитись.

Текст цитуємо без змін:

“Новим губернатором Закарпаття стане Анатолій Полосков, – йдеться у повідомленні. – З 2011 р. він працює директором виноробної компанії «Чизай». Інформацію про призначення підтвердили кілька джерел. Попередньо, Полосков вже був на співбесіді в Києві, яка пройшла успішно. Офіційних коментарів чи повідомлень поки що нема.

Очікується, що до кінця тижня буде оголошено прізвища губернаторів в усіх областях. Згідно Конституції, президент призначає голову ОДА за поданням прем’єр-міністра.

Завтра, 28 травня, із 7 години ранку в Ужгороді обрізатимуть/зрізатимуть дерева на вулиці Ференца Ракоці (від вул. Івана Крилова до площі Поштової) і для безпеки буде перекрито рух цією вулицею для авто.

Про це повідомив департамент міського господарства Ужгородської міської ради.

Зараз багато хто не може собі дозволити купити навіть найнеобхідніші продукти. Пенсії низькі, ціни високі, комунальні тарифи захмарні…

Тож у столиці, де зараз перебуває журналіст газети “Неділя Закарпатські новини”, вирішили допомогти тим, хто має в цьому потребу. Там встановили посеред вулиці холодильники, у які кожен бажаючий може принести й поставити продукти.

На Закарпатті у деяких магазинах раніше проводилися подібні акції з придбанням хліба для пенсіонерів.

Наразі нам би варто спробувати й подібну новацію, адже робити добрі справи завжди приємно.

А ви готові поділитися з ближнім продуктами?

Трагічний випадок стався у смт.Ясіня Рахівського району.

У суботу, 25 траня у лісосмузі смт.Ясіня, що на Рахівщині діти виявили свою маму у зашморгу. Про це повідомили “Голосу Карпат” в ГУНП Нацполіції Закарпатської області.

На тілі ознак насильницької смерті не виявлино.

Також відомо, що жінка 1962 року народження важко хворіла, що і могло стати причиною самогубства.

Наразі тіло доставлено до моргу, обставини трагедії з’ясовуються.

В Ужгороді цвіте більше 20 видів рододендрону. Дикий вид рододендрона, а саме рододендрон карпатський відомий нам під назвою червона рута.

Він занесений до Червоної книги України і росте у високогір’ї Карпат.

Інші, декоративні екзотичні види рододендрона, або як ще кажуть азалії, можна побачити в Ужгороді в Ботанічному саду.

Там зібрано цілу колекцію з більше ніж 20 видів цієї квітки.

Різнокольорові килими унікальної рослини зачаровують.

Рододендрон називають квіткою кохання.

Про цього існує багато легенд. Ось одна із них.

Якось у лісі сталася пожежа. Рятуючись від вогню, сімейство ельфів покинуло рідні місця і сховалося біля підніжжя гір. Ельфи почали шукати місце для ночівлі. Однак  на деревах жили інші лісові мешканці, а квіти їх не хотіли прийняти, бо боялися пошкодити пелюстки. Тільки один чагарник дозволив ельфам сховатися в своїх заростях.

Ви напевно чули різкий запах сечі, особливо сильний у спеку, який б’є в ніс проходячи під мостом Масарика, на Студентській набережній. Адже в Ужгороді практично відсутні громадські вбиральні.

У Києві до дня міста встановили десятки біотуалетів. Це – чудовий приклад того, як проводити святкування, адже в Ужгороді їх постійно бракує.

Під час фестивалів містяни та гості не мають де справити свої потреби і змушені йти в кафе неподалік, або шукати безлюдне місце на природі.

Загалом проблема вбиралень для Ужгорода актуальна давно. Громадських сортирів немає, єдиний біля дитячої залізниці постійно зачинений та й зовнішній вигляд туалету нагадує сільську халабуду, а не вбиральню рівня обласного центру.

У неділю (26.05) увечері мешканці смт Буштино (Тячівський район) виявили під мостом у р.Теребля тіло дитини. Дівчинка років 8 – 10 була заплутана в гілках, які під міст нанесла паводкова хвиля.

Судячи зі стану тіла, дитина загинула мінімум тиждень тому, значить, теперішній паводок причиною смерті бути не може. Детальнішу дату й причину смерті встановлюють судмедексперти.

Про це повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

– Заяв про зникнення дітей такого віку в поліцію за останні тижні не надходило, тому особа дівчинки поки не встановлена, – повідомляє в.о.голови ОДА Ярослав Галас, – Хоча важко уявити, що зникнення дитини могло пройти непоміченим.

У Києві продають еклери нечуваної краси… Із золотом, сріблом, найрізноманітнішими смаками та кремами.

Лавандовий бомбон, полуничний, ванільний, манго-абрикос, кокосовий, груша-карамель, із сиром «Філадельфія», зі смаком київського торту, зі шматочками груші у власному соку, із жувальними цукерками… і це не повний перелік див, які творять кондитери.

Журналіст газети «Неділя Закарпатські новини» також спробував столичні солодкі шедеври.

Вони дійсно вражаючі з ніжним смаком, легкі, ніби повітряні. Найцікавішими еклерами є з кремом, що настоюється на квітах лаванди.

Загалом еклер – це французький десерт, який у нас називають  заварним тістечком. Слово «еклер» перекладається на українську, як блискавка. Еклери поширені у всій Європі, але  багато хто з закарпатців вважає, що це – наш національний десерт.

Квіти, які вишивають на сорочках та рушниках, якими заквітчувалися дівчата та які вважаються символом краси розквітли в Ужгороді.

Вздовж Студентської набережної дорогою до ПАДІЮНу рясно квітнуть маки.

Їх ніхто не висаджував, виросли вони самі.

Так вони квітують щоліта.

Дивовижні квіти закарпатці люблять за їхню красу. А в стародавній Греції вони вважалися улюбленими рослинами покровительки шлюбу. Також греки вірили, що якщо Морфей доторкнеться бутоном маку до людини, вона відразу засинає. Тому ця рослина також вважалася квіткою смерті та сну.

А єгиптяни гадали, що коли рясно цвіте мак, буде добрий урожай. про це вснує навіть легенда. Згідно з оповідкою, богиня Церера, що завжди дуже турбується за урожай, багато ходила по землі, практично не відпочиваючи. Хвилюючись за неї, боги посадили маки. Одного разу зібравши букет маків, Церера заснула, прокинувшись, вона побачила багатий урожай. Так з’явилося повір’я, якщо мак добре цвіте, можна чекати хорошого врожаю.

Як повідомляють постачальники овочів, фруктів і ягід із Закарпаття, негода практично повністю знищила урожай тепличних томатів і огірків, а також суниці садової (полуниці) в декількох селах Закарпатської області.

Трагедія розігралася в середині минулого тижня, пише EastFruit.

Зокрема в селі Боржавському, де розташовано безліч плівкових теплиць, паводок затопив сільгоспугіддя і теплиці на приватних подвір’ях. У теплицях вже практично дозріли помідори – їх збором фермери збиралися зайнятися в найближчі дні, проте зараз змушені збирати зелені томати, щоб зберегти хоч маленьку частину врожаю.

За словами агрономів-овочівників, шансів врятувати рослини, які простояли в воді більше доби, практично немає. На жаль, ці рослини могли б давати врожай ще кілька місяців, однак в цьому році багато родин регіону залишиться без звичного високого доходу.

zakarpatpost.net