АНОНС. Де на Закарпатті вода говорить

А ще ця місцина вважається місцем сили, там збираються босоркані та віщуни

Обкладинка свіжого номера газети «Неділя Закарпатські новини»

Одне з найбільш мальовничих місць Закарпатті, одне з семи чудес України  – водоспад Шипіт. Зараз він відомий на всю державу, завдячуючи фестивалю неформалів, який проходить тут з 1993 року щоліта, але милуватися красою дива природи туристи їздили сюди і раніше… і не тільки вони, адже водоспад вважається місцем сили і відомий серед знахарів, віщунів та босоркань, пише газета «Неділя Закарпатські новини».

Знаходиться Шипіт біля села Пилипець на Міжгірщині. Його води б’ють із підземного джерела, що знаходиться на горі Великий Верх.

Стрімкі потоки несуться донизу з 14-метрової висоти. Розбиваючись об каміння, струмені утворюють дивовижну картину: вода розбризкується і переливається фантастичними барвами, видаючи звуки, які чути далеко.

Кажуть, що саме завдяки «шуму» водоспад і отримав назву Шипіт, просто здалеку шум нагадує шепотіння.

Утім про те, чому водоспад назвали саме так, існує й багато легенд.

Найвідоміша з них дуже романтична. У ній розповідається про дівчину з багатої родини, яку батьки мріяли видати заміж за забезпеченого нареченого і до якої сваталося багато впливових хлопців. Однак Марічка покохала бідного пастуха Іванка.  Як кажуть, серцю не накажеш. Утім закохані знали, що їхню любов не визнають батьки, тож не дозволять поєднати долі, тому зустрічалися в лісі таємно. Але немає нічого таємного, що б не стало явним. Пару бачили односельці і почали про них говорити. Про пристрасть доньки дізналася і її мати. Розгнівана жінка простежила за

Марічкою, коли вона йшла на побачення, і влаштувала скандал. Коли вона кричала, на небо насунулись хмари і почалася гроза. Лив страшенний дощ, блискавки влучали в дерева. Сильний порив вітру роз’єднав руки закоханих – і обоє полетіли у прірву. А там вони зникли під водою у стрімких потоках гірського водоспаду. Побивалася мати з горя дуже довго і щодня ходила на місце, де загинули Марічка з Іванком. Врешті-решт жінка збожеволіла і розповідала усім, що чує з-під води голос доньки, яка шепоче, що кохає Івана. З тих пір водоспад і прозвали Шипотом.

Які ще легенди пов’язані з Шипотом? Що ж них правда, а що – вигадка?

Про це та багато-багато іншого читайте у свіжому номері газети «Неділя Закарпатські новини».

Купуйте свіжий номер газети «Неділя Закарпатські новини» у кіосках або передплачуйте на своїй пошті!

У продажу із 7 червня.

zakarpatpost.net

 

Comments are closed.