Які рецепти закарпатських страв варто скуштувати туристам. Поради спеціаліста
Як готувати в задоволення, їсти корисну їжу та що скуштувати на Закарпатті туристам
Бути королевою кухні хочеться кожній жінці. Але що робити, коли старі рецепти страв уже набридли, у Інтернеті цікавих немає, подруги порадити щось нове не можуть? На допомогу приходить газета «Домашня кулінарія»! Там зібрано цікаві страви не лише закарпатської, української та європейської, але й кухонь народів світу, незвичні вегетаріанські, десерти та багато іншого.
Тож як готується до друку газета, як підбираються рецепти, які конкурси для читачів зараз проводяться? Про це та багато іншого у прес-центрі газети «Неділя Закарпатські новини» під час наших «Недільних бесід» ми говорили з головним редактором газети «Домашня кулінарія» Людмилою Суботіною.
Що можеш сказати про закарпатську кухню? Яка зі страв, на твою думку, найбільш колоритна? Що б порадила скуштувати туристам?
Закарпатська кухня впродовж століть формувалася завдяки багатонаціональності регіону. Це, з одної сторони, проста і ситна кухня горян, а з іншого – калорійна і яскрава суміш кулінарних традицій нацменшин, які тут проживають. Тому багато страв, які готують в регіоні, уже стали суто закарпатськими і демонструють колорит місцевої кухні. До прикладу, відомий бограч, без якого не обходиться жоден місцевий фестиваль. Цей дуже густий гострий суп із м’яса та овочів є національною стравою угорців і традиційною – для закарпатців. Так само закарпатські ґаздині готують човлент (страва з м’яса, квасолі та перловки), який запозичили із єврейської кухні. Головна страва гуцульської кухні на Закарпатті – банош, який варять із кукурудзяної каші та густої жирної сметани. Ці та багато інших страв відомі далеко за межами краю.
Але на Закарпатті є чимало автентичних страв, які представляють кулінарні традиції окремо взятого району чи навіть села. Так, ріплянку – страву з ріпи (так місцеві називають картоплю) та кукурудзяного борошна готують у селі Колочава на Міжгірщині. У Велятині на Хустщині популярна дзяма – традиційний великодній суп на бульйоні з копченого м’яса та сметани. Гастрономічна родзинка Виноградівщини – чернянська начинка. Її готують тільки у трьох селах району – Черна, Новоселиця і Хижа. Уявіть собі: до страви входить 25 інгредієнтів (!), основна з яких – кукурудзяна крупа. Чула, до речі, що у селі Черна можуть почастувати гостей і екзотикою – салатом із отруйних пагонів папороті. Доведеться напроситися туди в гості. Оригінальну закуску з жаб’ячих лапок можна спробувати також у селі Тур’я Ремета на Перечинщині.
Взагалі про закарпатські страви, як і в принципі про будь-яку їжу, складно говорити, їх треба скуштувати. І не важливо, яку саме страву – бограч, начинку, токан чи бринзу – головне, щоб її готували з любов’ю.
Які кулінарні хитрощі можна порадити закарпатським ґаздиням? Що приготувати на сніданок, коли обмаль часу? Які найцікавіші вегетаріанські страви можна приготувати?
Про це та багато-багато іншого читайте у свіжому номері газети «Неділя Закарпатські новини».
Купуйте свіжий номер газети «Неділя Закарпатські новини» у кіосках або передплачуйте на своїй пошті!
У продажу із 14 червня.
Передплатити газету «Домашня кулінарія» можна у кожному поштовому відділенні України або у свого листоноші.
Передплатний індекс: 68339.