Психолог порадив, що робити, аби в родинах не виникали конфлікти через гроші
Досить часто у багатьох родинах сварки виникають через невміння одного з подружжя, а то й обох, розпоряджатися сімейним бюджетом.
- Більше актуальних новин читай у газеті «Неділя Закарпатські новини»! Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс: 09653
За статистикою, саме проблеми з грошовою стороною стосунків (будь то недостатні зарплати, надмірні витрати або скупість) є однією з причин розлучень. Тож, прислухаймося до порад психологів, фінансових радників і консультантів з питань сім’ї та шлюбу, пише Укрінформ.
Насамперед, разом вирішуйте, що потрібно придбати цьогоріч, а на що треба відкласти певну суму. Так ви прийдете до консенсусу в плануванні спільних витрат. Контролюйте те, що отримуєте, записуйте витрати. Для цього можна навіть спеціальні програми на комп’ютері встановити. Головне, щоб у вас все було під контролем. А коли ви в курсі ситуації, навіть маючи проблему, ви краще і більш оперативно впораєтеся з нею.
Не забувайте відкладати певну суму, як кажуть, на “чорний день”. Тоді вам не доведеться влазити в борги, якщо, не дай Бог, хтось важко захворіє чи ви потрапите під скорочення. Зважте й на те, що кожному з подружжя потрібна хоч якась фінансова незалежність. Тому, відкладаючи якийсь відсоток від зарплати на спільний рахунок, чоловік і дружина мають залишати деякі суми і на кишенькові витрати. Адже заробляючи і не маючи ні копійки на щоденні витрати, кожен з них відчуватиме себе якоюсь мірою приниженим. І не питайте один одного, куди пішли кишенькові гроші.
Обов’язково плануйте витрати на спільний відпочинок, на подорожі, відвідування театру, екскурсії. Не скупіться на це! Яскраві враження рятують від буденності, одноманітності, від розчарувань в сімейному житті.