Правила вічного кохання від вченого

Під час конфліктів потрібно завжди давати своєму партнерові право сумніватися
  • Живі історії, більше ексклюзивних новин читай тільки у газеті «Неділя Закарпатські новини». Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс: 09653
Що потрібно для того, щоб любов тривала вічно?

Тепер на це питання є відповідь, і то розлога. Її сформулював професор з людського розвитку та сімейних досліджень з Університету штату Іллінойс Урбана-Шампейн Брайан Огольський, якого цитує The Independent, пише Погляд.

Він переглянув всі доступні академічні дослідження, опубліковані на тему “підтримка відносин” з 1950 року. Їх виявилося більше 1100.

На основі цього аналізу Огольський та його команда склали дві стратегії успішних стосунків.

Щоб уникнути розриву

Забудьте про пошуки альтернатив, не дивіться на інших та зосередьте увагу на своєму партнері.

Ідеалізуйте його і ваші стосунки з ним. Дослідження показують, що довготривалі відносини тоді, коли обидві сторони вважають, що їх зв’язок є особливим, унікальним та “вище середнього”.

Під час конфліктів потрібно завжди давати своєму партнерові право сумніватися.

Час від часу потрібно “випускати пару”. Ті, хто продовжують стримуватися, менш імовірно залишаться разом у довгостроковій перспективі.

Пробачайте, але не будьте “підстилкою, об яку витирають ноги”.

“Якщо ви постійно прощаєте, то настає момент, коли це не чудово для ваших відносин, тому що хтось користується вами, – пояснює Огольський. – Це може реально знищити психічне здоров’я”.

Іноді важливо чимось пожертвувати в ім’я балансу. Будьте готові допомогти своєму партнерові у реалізації планів, виконанні завдань та досягненні цілей, і ви побачите більшу взаємозалежність як пара.

Розділяйте стрес. Наприклад, якщо ваш партнер нервує, не кричіть на нього “Заспокойся!”. Краще скористайтеся більш заспокійливим підходом: обережно запитайте його, що не так, і що ви можете зробити, щоб допомогти.

Щоб покращити відносини

Думайте про себе як про частину команди. “Можна витрачати час на думку про партнера, це може бути нагадуванням; а можна думати про те, що ви збираєтеся разом робити”, – пояснює Огольський.

Спілкуйтеся, особливо коли справа доходить до дрібних та повсякденних явищ, подібних до розподілу справ.

“Варто бути позитивним, відкритим, надаючи партнеру певну гарантію, що ви будете поряд, розподілите працю по домогосподарству та зробите це разом”, – уточнює вчений.

Говоріть про свої стосунки. Що у вас відбувається? Які проблеми? Регулярно відповідаючи на ці питання, ви можете налагодити відносини, дослідив Огольський.

Будьте уважними один на одного. Іншими словами, коли партнер приходить до вас з проблемою, засуньте якомога глибше всі ваші запитання і не засуджуйте, просто вислухайте, – так ви станете особою, якій захочеться довіритися.

Пам’ятайте про своє почуття гумору та разом веселіться, відпочивайте і відвідуйте різні заходи, щоб покращити спілкування та підвищити рівень задоволеності життям, – коли партнери є позитивними та мають сильні соціальні навички, це робить стосунки сильнішими.

zakarpatpost.net