Метеоролог розповіла, якою буде зима в Україні

Зима 2019-2020 років в Україні буде переважно теплою з більшою кількістю днів з плюсовою температурою, ніж в попередні роки.

  • Живі історії, більше ексклюзивних новин читай тільки у газеті «Неділя Закарпатські новини». Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс: 09653

Про це повідомила завідувач відділу синоптичної метеорології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух у коментарі кореспонденту УНН.

“Зима цього року буде такою ж теплою, як і попередні зими. Ці тенденції, які в нас спостерігалися протягом останніх п’яти років, вони й зберігаються. Можливі різкі зміни температури, можливі короткочасні зниження температури повітря до -10 і навіть -20, але вони будуть короткочасними. В цілому ж буде переважати тепла зимова погода”, – зазначила метеоролог.

За її словами, зміни клімату передбачають збільшення кількості днів із температурами вище 0 взимку, але при цьому кількість днів із температурою -10…-20 не змінюється – в залежності від регіону кількість таких днів може бути 2-3 за сезон, тоді як переважатиме протягом зими температура від -5 до +5 градусів.

Також вона наголосила, що перші 9 місяців поточного року вже показали, що рік, включно із зимою, буде теплішим за попередні.

При цьому, вона додала, що причинами аномально теплої осені й зими, яка наближається, є значне прогрівання океанів – у північній частині Атлантичного і Тихого океанів, а також Середземного моря.

“В океані накопичена дуже велика теплова енергія і вона, наче пічка, яка буде підігрівати атмосферу протягом зими, і, зрештою ці теплі вологі повітряні маси будуть приходити в Європу і в Україну і будуть сприяти тому, що температура повітря в цілому буде вищою на 1-2 градуси, ніж на початку цього століття”, – зазначила метеоролог.

Крім того, на погоду протягом зими буде впливати надзвичайне прогрівання полярних областей, аномалії температур у яких наразі сягають 10-15 градусів. У зв’язку з цим, арктичні повітряні маси будуть рухатися далі на Південь і частіше приносити різке похолодання, тоді як на Північ, навпаки, частіше поширюватимуться теплі повітряні маси.

“Це буде призводити до досить нестійкої погоди”, – додала фахівець.

zakarpatpost.net