Пельмені з супермаркету: ніякого м’яса, тільки шкіра, кістки та крила

В Україні пельмені на виробництвах готують із кісток і шкурок, тісто – з барвниками і небезпечними добавками. Все це українці їдять, коли купують магазинні пельмені одного з виробників.

Журналістам “Сьогодні” вдалося влаштуватися на виробництво напівфабрикатів, розташоване в декількох кілометрах від Києва.

Купи свіжий номер газети ЯСНО зараз!

На упаковці укразано: борошно пшеничне вищого гатунку, 30% яловичини, вода, цибуля ріпчаста. Без стабілізаторів і барвників, все з натуральних інгредієнтів – відзначає виробник. У величезну м’ясорубку хлопець веслом заштовхує курячу шкірку, крила і кістки.Це моментально перетворюється в однорідну масу – майже желе. Бригадир називає це натуральними інгредієнтами, втім зізнається: “Є і добавки”, – доповнює він.

І – не тільки в м’ясній начинці. Уже в наступному цеху помітили величезні підноси з різнокольоровими хінкалі. Думаєте, зелений колір дають ароматні трави і шпинат? А жовтий – домашні яйця? Ні! На цьому підприємстві грузинські делікатеси – фарбують!

“Чому вони зелені?” – запитують журналісти. “Додається в тісто барвник, і вони виходять зеленими”, – відповідають у цеху. Робочі – без масок і рукавичок. На 200 чоловік – жодного санітайзера. Витирають піт із чола – і знову за роботу  • Більше ексклюзивних новин читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекси 76076, 76300 • ЯСНО – газета #1 для життя! ЗакарпатПост