Ціну на електроенергію для населення хочуть підняти майже вдвічі

Тарифи на електричну енергію для населення насправді потрібно піднімати майже в 2 рази і плани уряду в цьому напрямку виправдані.

Про це заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі телеканалу “Україна 24”, пише Обозреватель.

• Золотце, купи свіжий номер газети ЯСНО

“Ціна на електроенергію для населення десь вдвічі менша, ніж ринковий рівень, який має бути. За це платимо все рівно ми всі з вами, споживачі, але не напряму, а через податки, через витрати державних компаній. Тому насправді ціни на електроенергію для населення все рівно треба піднімати майже вдвічі”, – зазначив Фурса.

Він наголосив, що рішення про приведенню тарифів до ринкового рівня правильне і для нього потрібна політична воля уряду.

Нагадаємо, тарифи на електроенергію для населення не переглядалися з березня 2017 г. Вони складають 0,9 грн /кВт.год на перші 100 кВт.год і 1,68 грн / кВт.год на інший обсяг місячного споживання, що в більш як чотири рази менше ніж середній тариф в Європі.

За даними Міністерства енергетики, тариф для населення в грудні 2020 року навіть не покриватиме витрати на доставку електроенергії від електростанцій до кінцевих споживачів.

Щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення досягли 65-70 млрд грн.

Ліквідацію перехресного субсидіювання на ринку електроенергії підтримав Секретаріат Енергетичного співтовариства ЄС. Експерти зазначили, що від рішення по тарифах на струм залежить подальша фінансова підтримка України від МВФ • Більше ексклюзивних новин читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекси 76076, 76300 • ЯСНО – газета #1 для життя! ЗакарпатПост

One thought on “Ціну на електроенергію для населення хочуть підняти майже вдвічі

  • 04.12.2020 at 01:05
    Permalink

    Найбільше бісить коли порівнюють з Європою,так би зарплати рівняли як у Європі,а то лиш за ціни можуть говорити

Comments are closed.