Чи корисно пірнати в ополонку на Водохреща: лікар розповів про ризик

Людям із серцево-судинними захворюваннями слід бути обережними з купанням у крижаній воді.

Водохреще — одне з найбільших свят, яке відзначають в Україні. 19 січня також святкують Богоявлення, з цим святом пов’язують хрещення Ісуса Христа в річці Йордані. У цей день християни східного обряду пірнають у воду і вірять, що вона дасть позитивну енергію та сили на увесь рік.

ТСН.ua поцікавився у лікаря, чи корисне таке занурювання для організму людини, чи може січневе купання бути небезпечним і кому від нього варто відмовитись.

“Якщо людина вже звикла до того і регулярно займається обливанням холодною водою, то у неї не виникне якихось проблем, навіть якщо вона маєть якісь супутні захворювання. А люди, які не звикли до цього, не адаптовані, не треновані,а надто, особливо, мають проблеми із серцево-судинною системою, для них це загрозливо”, — розповів нам лікар Рівненьскої обласної дитячої лікарні Павло Сільковський.

Медик каже, що у людей, які маєють проблеми з серцем і судинами, може різко піднятися або впасти артеріальний тиск.

“Якихось таких заборон ніби немає, хочуть, то собі пірнають, застудитися можуть, але фатальних наслідків ніби не повинно бути, окрім тих, хто має проблеми із серцево-судинною системою. Просто це такий стресовий фактор і відчуття різкого холоду, може призвести до підвищення, або ж різкого падіння артеріального тиску. Якщо людина має проблеми з коронарними судинами, то може вхопити спазм судин, що загрожує напад стенокардії, тобто такі моменти можуть бути”, — зазначив лікар.

За словами Павла Сільковського, швидке занурювання в ополонку не загрожує обмороженням.

“В принципі, коли людина заходить у воду, то цей холод не проходить наскрізь швидко, тобто за цей час, що людина зайшла і вийшла, охолоджується тільки шкіра і, можливо, підшкірна жирова клітковина, але внутрішні органи, зокрема легені, не піддаються переохолодженню. Якби людина залізла і просиділа хвилин 10 — це інша справа, а так, оскільки все практично триває хвилину, то там немає такого переохолодження”, — каже медик.

Як підготуватися до пірнання і чи воно корисне?

“Просто психологічно людині легше, якщо вона перед цим хоча б обливається холодною водою. Від ранкового обливання водою є певні позитивні моменти, та водночас воно має низку негативних моментів. Для якихось окремих людей воно може бути рекомендованим, але загалом, якщо всі 100% почнуть обливатись — сказати, що від цього рівень здоров’я нації зросте, ми не можемо”, — додав лікар.

ЗакарпатПост