Закарпатський історик розповів про унікальну старовинну церкву

Про це на своїй сторінці у соцмережі написав Володимир Мойжес. мова йде про церкву в Ужгородському районі.

“с.Батфа. Середньовічна церква. Найбільш рання згадка в письмових джерелах про цей населений пункт зустрічаємо під 1271 роком, як Batua. Пізніше, в документах папської десятини за 1332 та 1337 роки, які вже свідчать про існування тут церкви, село згадується як Bacba та Patwa відповідно, і тільки з 1427 року фігурує назва Bathfa.
У XVI ст., під час Реформації, церква перейшла до протестантської громади. Перша відома згадка про місцевого реформатського священика відноситься до 1572 року. У 1616 році церква вже була материнською, а її філії розташовувались у сусідніх селах – Палло та Шишлівцях.
За свої історію церква зазнала декілька перебудов та реконструкцій.
Так, у XV ст., у зв’язку з розширенням церкви, була побудована готична апсида. Із зовнішньої сторони її стіни опираються на контрфорси. Сам неф реставрували у 1667 та 1762 роках. До його південної стіни прибудований вхід до крипти, приміщення якої знаходяться під церквою. У 1858 році, завдяки пожертві Марії Палоці Горват, перед західним фасадом була зведена чотирьохгранна дзвіниця. Вона має три рівні. Перший її поверх є сучасним притвором. Остання суттєва реконструкція церкви відбулась у 1910 році.

. Середньовічна церква.Найбільш рання згадка в письмових джерелах про цей населений пункт зустрічаємо під 1271 роком, як Batua. Пізніше, в документах папської десятини за 1332 та 1337 роки, які вже свідчать про існування тут церкви, село згадується як Bacba та Patwa відповідно, і тільки з 1427 року фігурує назва Bathfa.У XVI ст., під час Реформації, церква перейшла до протестантської громади. Перша відома згадка про місцевого реформатського священика відноситься до 1572 року. У 1616 році церква вже була материнською, а її філії розташовувались у сусідніх селах – Палло та Шишлівцях.За свої історію церква зазнала декілька перебудов та реконструкцій.Так, у XV ст., у зв’язку з розширенням церкви, була побудована готична апсида. Із зовнішньої сторони її стіни опираються на контрфорси. Сам неф реставрували у 1667 та 1762 роках. До його південної стіни прибудований вхід до крипти, приміщення якої знаходяться під церквою. У 1858 році, завдяки пожертві Марії Палоці Горват, перед західним фасадом була зведена чотирьохгранна дзвіниця. Вона має три рівні. Перший її поверх є сучасним притвором. Остання суттєва реконструкція церкви відбулась у 1910 році”, – йдеться у дописі.

ЗакарпатПост